SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent akcesoriów idzie na giełdę

Producent i dystrybutor akcesoriów do telefonów komórkowych firma TelForceOne chce z planowanej na jesień tego roku publicznej oferty nowych akcji pozyskać kilkanaście milionów złotych.

Prospekt spółki trafi do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) na przełomie sierpnia i września, poinformował w środę prezes spółki Sebastian Sawicki.

- Nasza oferta nie będzie bardzo duża, jej wartość będzie rzędu kilkunastu milionów złotych. W ofercie publicznej będziemy sprzedawać tylko nowe akcje - powiedział Sawicki podczas konferencji prasowej.

Spółka nie podała, na co przeznaczy środki z emisji, przedstawiciele firmy ujawnili jedynie, że prowadzą negocjacje na temat przejęcia kolejnych spółek z branży.

TelForceOne jest producentem i dystrybutorem akcesoriów do telefonów komórkowych, takich jak ładowarki, baterie, pokrowce. Ponad 3/4 produkcji jest zlecane producentom w Chinach, reszta produkcji (głównie pokrowców) jest zlokalizowana w Polsce.

Aż osiemdziesiąt procent oferty TelForceOne to marki własne. Do ostatecznego odbiorcy produkty firmy trafiają poprzez ogólnopolską sieć franszyzową oraz inne punkty sprzedaży detalicznej.

TelForceOne szacuje, że wartość rynku akcesoriów do telefonów komórkowych osiągnie w tym roku (mierzona w cenach hurtowych) 100 mln zł, a TelForceOne będzie miał ponad 40 % udziałów w tym rynku.

W pierwszym półroczu 2006 roku grupa TelForceOne miała pro forma (uwzględniając wyniki przejętych w tym roku spółek za całe półrocze) 1,8 mln zł zysku netto oraz 25,7 mln zł przychodów wobec 1,7 mln zł zysku i 22,4 mln zł rok wcześniej.

W zeszłym roku jednostkowy zysk netto TelForceOne wyniósł 1,6 mln zł przy 39,4 mln zł przychodów.

W skład grupy kapitałowej TelForceOne oprócz spółki matki wchodzą cztery inne podmioty. Właścicielem 100 % akcji TelForceOne jest jej prezes Sebastian Sawicki, 25% akcji kontroluje one bezpośrednio, a 75% poprzez zarejestrowaną w Luksemburgu spółkę Springfield Investements, w której ma 100% udziałów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Producent akcesoriów idzie na giełdę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl