SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Program dla BBC PRIME

Program rozpoczął usługi PR i marketingowe dla BBC PRIME

Od 15 marca 2004 roku firma Program rozpoczęła usługi z zakresu Public Relations i marketingu dla brytyjskiego kanału rozrywkowego BBC PRIME. Dotychczas Program prowadził dla BBC PRIME usługi dystrybucyjne. Współpraca rozpoczęła się w momencie wprowadzenia na BBC PRIME polskich napisów. Obecnie kanał dostępny jest w ponad 1,5 miliona domów w Polsce.

BBC PRIME jest międzynarodowym kanałem rozrywkowym produkcji BBC, nadawanym od 1995 roku w krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Obecnie trafia do 14 milionów abonentów w ponad 100 krajach, za pośrednictwem telewizji kablowej i satelitarnej. BBC PRIME nadaje rocznie ponad 2500 godzin programów premierowych. Wśród propozycji programowych kanału znajduje się wiele cenionych programów takich jak talk-show Michaela Parkinsona, lista przebojów Top Of The Pops, serial EastEnders, teleturniej The Weakest Link (w Polsce znany jako Najsłabsze ogniwo) oraz BBC LEARNING - unikalny blok programów edukacyjnych. W zależności od kraju nadawania, wiele popularnych audycji emitowanych jest z napisami. Swoich wersji językowych doczekali się widzowie w Polsce, Danii, Szwecji, Norwegii, Izraelu, Rumunii, Czechach i na Węgrzech.

Program powstał w 2000 roku, jako firma dystrybucyjna. Obecnie obsługuje najbardziej znane i uznane kanały telewizyjne na świecie: BBC PRIME, National Geographic Channel i Travel Channel, a także nowe, ale już zaznaczające swoją obecność na światowych rynkach Extreme Sports Channel, Club i 4Fun TV. Głównym obszarem działalności Programu są kompleksowe działania marketingowe i consultingowe wspierające sprzedaż i dystrybucję kanałów telewizyjnych na rynku sieci kablowych, platform satelitarnych oraz w Internecie. W 2003 roku Program przyłączył się do Nova Communications Group, brytyjskiego inwestora branżowego, działającego na rynku nowoczesnych usług marketingowych. Dzięki temu partnerstwu ma lepszy dostęp zarówno do nadawców, jak i do firm, które są zainteresowane promocją i dystrybucją swoich usług w sieciach kablowych, Internecie oraz na platformach cyfrowych.

Obsługą PR BBC PRIME zajmuje się Ewa Bolesta-Zielińska, która wcześniej pracowała jako PR Manager kanałów tematycznych Reality TV, Romantica, E! Entertainment i Le Cinema. Pracę dla kanałów tematycznych rozpoczęła w 1999 roku prowadząc dział PR i marketingu flagowego kanału Wizji TV - Wizji Jeden.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Program dla BBC PRIME

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl