SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prokom zawarł z Biotonem umowę na 8,5 mln zł

Prokom Software SA i Bioton SA zawarły umowę na dostawę, wykonanie i wdrożenie systemu mySAP ERP.

Realizacja projektu ma na celu kompleksowe wsparcie informatyczne dla całej globalnej struktury firmy. Wdrożenie pozwoli na ujednolicenie procesów w obszarze finansów najpierw w centrali, a potem w całej Grupie Kapitałowej Bioton SA. Podwykonawcą części prac jest globalna firma konsultingowa KPMG pełniąca w projekcie funkcję doradcy biznesowego.

Umowa obejmuje wykonanie szeregu prac, w tym opracowanie koncepcji biznesowej, dostawę licencji SAP oraz kompletnej infrastruktury IBM (baza danych DB2). Przewiduje także integrację z funkcjonującym w Biotonie oprogramowaniem przy użyciu technologii SAP NetWeaver. Realizacja całości prac odbędzie się w czasie 16 miesięcy. Łączna wartość umowy wynosi ponad 8,5 mln zł netto.

"Realizacja projektu jest działaniem niezbędnym w kontekście bardzo dynamicznego rozwoju Grupy Kapitałowej Bioton, zarówno w kraju jak i zagranicą. Kompleksowe wsparcie informatyczne dla całej globalnej struktury firmy umożliwi wprowadzenie jednorodnych zasad realizacji procesów biznesowych i standardów sprawozdawczości, co w efekcie podniesie jakość zarządzania i da bazę dla utrzymania tempa rozwoju. Sięgnęliśmy po najlepsze praktyki stosowane w branży farmaceutycznej na świecie, zweryfikowane technologie i sprawdzonych dostawców" - powiedział Piotr Wielesik Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. finansowych Bioton SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prokom zawarł z Biotonem umowę na 8,5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl