SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Protest związków w Radiu Opole

Związkowcom w Radiu Opole nie podobają się zmiany w Regulaminie Pracy.

Czy będzie strajk w Radiu Opole? Wczoraj związkowcy wystosowali list protestacyjny odnośnie nowego regulaminu pracy, który ma obowiązywać od 1 lutego.

- My dziennikarze zrzeszeni w Związku Zawodowym Dziennikarzy i Syndykacie  Dziennikarzy Polskich  protestujemy przeciwko zapisowi w rozdziale 5 , § 14, punkt 1C  nowego Regulaminu Pracy , który wprowadza w Radiu Opole SA równoważny system organizacji pracy dla naszej grupy zawodowej. Dziennikarze mediów publicznych  byli do tej pory objęci jedynie zadaniowym systemem organizacji czasu pracy co potwierdzało wolny charakter naszego  zawodu. Przez 53 lata istnienia Radia Opole, nikt nigdy nie próbował podważyć tego statusu.
Domagamy się od zarządu spółki wykreślenia  z nowego regulaminu pracy,wprowadzanego bez akceptacji związków zawodowych, wspomnianego zapisu.
Informujemy, że podejmiemy wszelkie działania stutowe i prawne - łącznie z wykorzystaniem ogólnopolskich stowarzyszeń i organizacji związkowych by nie doszło do przekształcenia nas dziennikarzy w urzędników radiowych. Nie godzimy się na taki eksperyment - czytamy w komunikacie związku.

Jak mówi nam Andrzej Russak z Syndykatu Dziennikarzy, regulamin pracy został wprowadzony jednostronnie mimo wspólnego stanowiska 4 działających w rozgłośni związków zawodowych/ trzy zrzeszają dziennikarzy/, które  nie wyraziły zgody na zapisy dotyczące systemu czasu pracy dla poszczególnych grup pracowniczych.

- Zamierzamy sprawdzić czy takie wprowadzenie  regulaminu bez uwzględnienia opinii organizacji związkowych jest prawidłowe. Chcemy się odwołać do Państwowej Inspekcji Pracy w tej sprawie – dodaje Russak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Protest związków w Radiu Opole

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl