SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Przegląd Sportowy” z nowymi felietonistami i wspólnymi tekstami z „Faktem”

Felietonistami „Przeglądu Sportowego” zostali byli piłkarze Tomasz Hajto, Dariusz Dziekanowski i Kazimierz Węgrzyn oraz publicysta Krzysztof Stanowski. Artykuły z dziennika w zmienionej wersji zaczęły się ukazywać w dziale sportowym „Faktu” (oba tytuły wydaje Ringier Axel Springer Polska).

„Przegląd Sportowy” z nowymi felietonistami i wspólnymi tekstami z „Faktem”

Komentarze Tomasz Hajto - publikowane w „Przeglądzie Sportowym” w poniedziałki - dotyczą głównie niemieckiej ligi piłkarskiej, w której Hajto grał przez wiele lat. We wtorki ukazują się felietony Dariusza Dziekanowskiego (współpracującego jako ekspert piłkarski z Polsat Sport), a w piątki - pod hasłem „Siła futbolu” - teksty Kazimierza Węgrzyna (komentatora ligi polskiej w Canal+). Z kolei na czwartek zostały przeniesione felietony Grzegorza Mielcarskiego (tak jak Węgrzyn związanego z Canal+), który już wcześniej pisał dla „PS”.

W zeszłą sobotę jako felietonista na łamy „Przeglądu Sportowego” wrócił Krzysztof Stanowski, założyciel i szef serwisu Weszło.com, który w „PS” pracował jako dziennikarz od połowy lat 90. do 2004 roku. Z kolei w poniedziałki zaczął się ukazywać „English Breakfast”, cykl Przemysława Rudzkiego o angielskiej lidze piłkarskiej publikowany wcześniej na jego blogu.

Przypomnijmy, że od początku października redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego” jest Michał Pol, który kieruje też połączonym newsroomem sportowym wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska (oprócz „PS” obejmującym „Sport”, dział sportowy „Faktu” oraz internetowe serwisy sportowe RASP). Za tytuły drukowane w newsroomie odpowiada Przemysław Rudzki. Pol i Rudzki zastąpili poprzednich szefów „PS”: naczelnego Marcina Kalitę i wicenaczelnego Krzysztofa Świercza (więcej na ten temat).

Uruchomienie wspólnego newsroomu sportowego w Ringier Axel Springer Polska widać na łamach „Przeglądu Sportowego” i działu sportowego „Faktu”. Do „PS” piszą obecnie dotychczasowi dziennikarze sportowi „Faktu”, natomiast niektóre z artykułów publikowanych w „PS” w nieco zmienionej i skróconej formie ukazują się w „Fakcie”. Tylko w poniedziałkowych wydaniach obu tytułów znalazły się (w „Fakcie” w znacznie krótszej wersji) wywiady z Wojciechem Kowalczykiem i Chrisem Waddlem, artykuły o testach Dariusza Dudki w Birmingham i kontuzji Urszuli Radwańskiej oraz analiza potencjalnych następców Waldemara Fornalika w funkcji trenera polskiej reprezentacji piłkarskiej (patrz zdjęcia poniżej).

W efekcie w poniedziałkowym dziale sportowym „Faktu” pojawił się tylko jeden dłuższy artykuł (o najbliższej walce Tomasza Adamka), którego nie zamieszczono w „Przeglądzie Sportowym”.


Wywiad z Kowalczykiem przeprowadził Piotr Wołosik (dotychczas publikujący tylko w „Przeglądzie Sportowym”), z Waddlem - Michał Zichlarz (dotychczas w „Fakcie”), tekst o Dudce napisał Waldemar Zawołowicz („Fakt”), tekst o Radwańskiej - Ryszard Opiatowski („Fakt”), a artykuł o następcach Fornalika - wspólnie Piotr Żelazny (dotąd w „PS”) i Tomasz Włodarczyk („Fakt”). Na łamach „PS” (i „Tygodnika Przeglądu Sportowego”) zadebiutowali też ostatnio inni reporterzy sportowi „Faktu”: Jakub Radomski i Tomasz Kwaśniak.

W „Fakcie” dziennikarze są przedstawiani jako sportowi, a w „PS” - ze wskazaniem na dyscyplinę, którą się zajmują (nowe kierownictwo zrezygnowało z tytułowania ich „ekspertami”, co wiele osób oceniało jako manieryczne).


Z drugiej strony z działu sportowego „Faktu” na łamy „Przeglądu Sportowego” trafiły m.in. felietony Jerzego Dudka, które w cyklu „Galaktyczny wykop” publikowane są co poniedziałek. W „PS” są one opatrzone logo „Faktu”.


- Ideą newsroomu sportowego Ringier Axel Springer Polska jest jedno miejsce produkcji treści i wiele miejsc ich publikacji lub emisji. Tak więc naturalne jest, że felietony, teksty, rozmowy czy też materiały multimedialne mogą pojawiać się równocześnie we wszystkich mediach RASP - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Biegluk, dyrektor zarządzający marek „Fakt” i „Przegląd Sportowy”. Dodaje, że nie obawia się utraty czytelników przez „Fakt” z powodu obecności w dzienniku artykułów nieekskluzywnych, dostępnych w poszerzonej wersji w „Przeglądzie Sportowym”. - Nie zakładam, że czytelnik „Faktu” przestanie kupować swój ulubiony tytuł dlatego, że znajdzie w „Przeglądzie Sportowym” jeden z kilkudziesięciu tekstów (nie tylko o tematyce sportowej) publikowanych codziennie w „Fakcie”. Patrząc w ten sposób, powinienem zakładać, że cały świat jest zagrożeniem dla „Faktu” - podkreśla Biegluk.

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Przeglądu Sportowego” wynosiła 45 735 egz., a „Faktu” - 329 830 egz. (według ZKDP - zobacz szczegółowe dane). Natomiast w lipcu br. serwis przegladsportowy.pl zanotował 552 tys. użytkowników, 15,6 mln odsłon i 28,3 minuty na przeciętnego użytkownika, a sport.fakt.pl - 351 tys. użytkowników, 2,9 mln odsłon i 4,7 minuty na użytkownika (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Przegląd Sportowy” z nowymi felietonistami i wspólnymi tekstami z „Faktem”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mateo
Ehh... Gdzie te czasy kiedy z przyjemnością czytało się PS? Teraz to zwykły sportowy tabloid.
25 9
odpowiedź
User
zuzia
Sprzedaż spada wprost proporcjonalnie do wzrostu pseudo-felietonistów - Oriana Fallaci się w grobie przewraca, gdy porównuje się Ją z Hajto, Dziekanem lub Węgrzynem. No, ale nic dziwnego, skoro Pan Jourdain całe życie nie wiedział, że mówi prozą.
16 8
odpowiedź
User
Naczelny
Aha, czyli Przegląd to po prostu Fakt o sporcie. I wszystko jasne!
18 9
odpowiedź
User
belzebubek
Gdy te same teksty zaczynaja ukazywac sie w dwoch roznych gazetach, to poczatek konca jednego z pism. Jak myslicie, ktorego?-;)))))
16 10
odpowiedź
User
WoWa
Lekko wieje zgrozą... Niedługo PS zostanie przemianowany na Przegląd Futbolowy, a felietonistami zostaną chłopcy do podawania piłek (z całym szacunkiem dla piłek, podawania i chłopców). Degrengolada - i tyle.
17 9
odpowiedź