SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Przekrój": nowa cena, mniej stron, płatne wydanie internetowe

Nowy Przekroj.pl uruchomiliśmy w formie zamkniętego serwisu z abonamentem, ponieważ chcemy być pierwsi na polskim rynku i mamy nadzieję wyznaczać trend w dziedzinie zamykania treści w internecie - powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Wydawnictwa Przekrój.

Przekroj.pl dostępny jest od czwartku za pośrednictwem dwóch kanałów - poprzez stronę internetową oraz w formie aplikacji na iPada. Hajdarowicz nie chciał nam zdradzić, ile dokładnie zainwestował w nowy projekt. - Mogę jedynie powiedzieć, że było mnie na niego stać. Mam nadzieję, że ten produkt zacznie na siebie zarabiać w ciągu kilku miesięcy, a już na pewno w tym okresie przynajmniej wyjdzie „na zero”. Nie chciałbym też go nazywać serwisem internetowym, jest to raczej nawigator multimedialny z odpowiednio wysokiej jakości treścią. Stawiamy nie tylko na artykuły, ale będziemy dla naszego nawigatora przygotowywać przede wszystkim liczne materiały multimedialne, a także udostępniać m.in. filmy i seriale - zapowiada Hajdarowicz.

Głównym elementem graficznym nowego produktu jest sześcian, reprezentujący kilka różnych działów. Są to: serwis „Przekroju” z codziennie aktualizowanymi artykułami, oddzielny serwis miesięcznika „Sukces”, krzyżówka, animowane rysunki Marka Raczkowskiego, seriale internetowe produkowane specjalnie dla nowej platformy przez Gremi Film Production, a także zakładka „Twój Przekrój”, którą Hajdarowicz określa jako „sprofilowany Facebook”. Znajdą się w niej komentarze oraz materiały przygotowywane przez czytelników.

Na platformie Przekroj.pl umieszczono także archiwum, w którym docelowo dostępne będą wszystkie wydania „Sukcesu” od 1945 roku. Jak podkreśla Hajdarowicz, mocną stroną nawigatora ma być fakt, że będzie on zawierał dużo więcej treści niż drukowane wydania „Przekroju” i „Sukcesu”.

Właściciele iPadów mogą pobrać nową aplikację w AppStore. Dostęp tygodniowy kosztuje 0,79 eurocenta, natomiast abonament roczny - 24,99 euro. Dostęp poprzez stronę internetową jest także płatny. Dostęp tygodniowy kosztuje 3,69 zł, kwartalny - 30,75 zł, a roczny - 99 zł. Jak poinformowano, ceny tę będą obowiązywać przez rok.

Hajdarowicz ocenił, że za sprawą rozwoju technologii odbiór mediów zmieni się w niewyobrażalny sposób. "W 2015 roku z tabletów będzie korzystało w Polsce 12 mln osób" - zaznaczył. W jego ocenie media z czasem będą wprowadzać opłaty za wszystkie treści publikowane w internecie.

Od 28 marca zmienia się także cena i objętość drukowanych wersji „Przekroju” i „Sukcesu”. „Przekrój” wychodzić będzie w poniedziałki w niższej cenie - 3,99 złotych, „Sukces” kosztować będzie 6,90 złotych (poprzednio 7,90 zł). Oba tytuły zmniejszą także liczbę stron.

Hajdarowicz zdementował w rozmowie z nami pogłoski, jakoby zmniejszenie liczby stron obu tytułów spowodowane było chęcią poczynienia oszczędności w wydawnictwie. Jak zapewnił, miało to na celu podkreślenie, że od teraz głównym celem wydawnictwa jest inwestowanie w nawigator Przekroj.pl. Zapewnił, że wersje drukowane obu tytułów będą nadal ukazywać tak samo jak w przeszłości, a zmiany dotyczą tylko ceny i objętości.

Właściciel wydawnictwa zapowiedział także, że pracuje nad dwoma kolejnymi podobnymi projektami multimedialnymi, które zostaną uruchomione być może jeszcze w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Przekrój": nowa cena, mniej stron, płatne wydanie internetowe

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik
Ok ! Ale kogo obchodzi jakie treści zamyka sobie przed publicznością Przekrój ?
Bez zamykania nie jest do czytania. O co tu chodzi ?
odpowiedź
User
pfff
a niech sobie zamykaja i takim sposobem nikt tego nie przeczyta :P moze to i lepiej haha
odpowiedź
User
observer
wszystko pieknie, wszystko ladnie...tylko nie placi ludziom...albo podrzuca po pare rroszy tygodniowo...padaczka ?
odpowiedź