SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przychody WSiP wyniosły 5,36 mln zł

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) osiągnęły w okresie styczeń-luty 2006 roku z tytułu sprzedaży produktów przychody na poziomie 5,36 mln zł.

Czyli o 22% mniejsze niż w analogicznym okresie ub. roku, podała spółka w komunikacie w piątek.

„Spadek sprzedaży produktów w ww. okresie wynika ze zmian polityki handlowej wydawnictw wobec odbiorców. Zgodnie z planem na rok 2006, sprzedaż w I półroczu br. będzie niższa niż w I półroczu 2005 r. i będzie zrekompensowana w II połowie roku, szczególnie w sierpniu i wrześniu” – zaznaczył zarząd spółki w komunikacie.

WSiP podkreśla również, że odbiorcy hurtowi zmniejszyli zamówienia od wszystkich wydawców edukacyjnych.

„Jest to prawdopodobnie związane z mającą nastąpić zmianą sposobu dystrybucji podręczników, tj. zwiększenia ilości zamówień składanych bezpośrednio przez szkoły, która będzie następstwem porozumienia zawartego przez wydawców edukacyjnych zrzeszonych w Sekcji Edukacyjnej Polskiej Izby Książki z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Skutkiem powyższego również będzie przesunięcie sprzedaży na sierpień i wrzesień” – czytamy w komunikacie.

Dane na poziomie 5,36 mln zł nie zawierają przychodów z tytułu sprzedaży czasopism, zaniechanej przez WSiP w 2005 roku, a wpływy wynikają z rozliczeń okresów przeszłych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody WSiP wyniosły 5,36 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl