SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Przychody z prywatyzacji wyniosą 1 mld zł

Przychody z prywatyzacji wyniosą w 2006 roku 1,0 mld zł wobec zapisanych w ustawie budżetowej 5,5 mld zł, zapowiedział minister skarbu Wojciech Jasiński.

„Nie ma potrzeby przyspieszania prywatyzacji, gdyż sytuacja budżetu jest dobra” – powiedział Jasiński w wywiadzie dla agencji Reuters, cytowany przez sobotnią „Rzeczpospolitą”.

„Nie mam przymusu prywatyzować, żeby wykonać plan” – podkreślił minister.

Przychody z prywatyzacji po sześciu miesiącach wyniosły 394,1 mln zł, czyli 7,2% rocznego planu, zakładającego przychody z tego tytułu w wysokości 5,50 mld zł (plan został niedawno ograniczony do 3,10 mld zł).

Jasiński zapowiedział też, że w tym roku dokończy sprzedaż spółek z sektora chemii ciężkiej.

Umowy sprzedaży na zbycie po 80% akcji Zakładów Chemicznych Zachem i Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna na rzecz Ciechu zostały podpisane pod koniec marca, a na sprzedaż niemieckiej firmie PCC walorów Zakładów Azotowych Kędzierzyn i Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach – na początku kwietnia.

Umowy wejdą ostatecznie w życie po zgodzie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i zgodzie rządu.

Minister powtórzył też, że w tym roku planuje oferty publiczne Ruchu i Sklejki Pisz.

W przyszłym roku natomiast na giełdę mogą trafić mniejszościowe pakiety akcji Polskiej Grupy Energetycznej, Polskiego Koncernu Elektroenergetycznego oraz Enei i Energi. (ISB)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przychody z prywatyzacji wyniosą 1 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl