SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przywrócić pasma regionalne

Apel do KRRiTV o interwencję w sprawie "regionów" w TVP

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" TVP S.A. zwróciła się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z prośbą o niezwłoczną interwencję w celu przywrócenia zlikwidowanych dwóch pasm antenowych emitowanych lokalnie w II programie ogólnopolskim, do czasu zwiększenia zasięgu nadajników regionalnych.

Od dnia 2 września br. programy regionalne nadawane są w sieci II programu w dni robocze tylko przez 37 minut dziennie, w godzinach 17.50 - 18.27 oraz w dni wolne i święta przez 27 minut, w godzinach 18.00 - 18.27.

Dotychczasowe programy emitowane lokalnie w II programie w godzinach 8.00 - 8.30 oraz 15.40 - 15.57 w dni robocze oraz 8.00 - 9.00 w dni wolne i święta zostały zlikwidowane decyzją Zarządu TVP S.A., który wprowadził nową ramówkę II programu ogólnopolskiego.

"Wskutek tej decyzji zmniejszył się zasięg programu regionalnego TVP 3 o 45%, ponieważ nadajniki Trójki z uwagi na mniejszą moc oraz ukształtowanie terenu nie pokrywają swym zasięgiem całych regionów. Jest rzeczą niedopuszczalną, aby w okresie rozwoju samorządności terytorialnej, stawiania na małe Ojczyzny, w przededniu wejścia do Unii Europejskiej pozbawić prawie połowę ludności regionów dostępu do swojej regionalnej telewizji publicznej mającej obowiązek misyjny wobec swoich widzów (ustawa o Radiofonii i Telewizji art. 21 ust. 2). Nakładanie knebla na społeczności regionalne jest niczym innym, jak swoistym zwrotem w niedawną przeszłość centralizmu państwowego" - pisze Przewodniczący K.Z., Jarosław Najmoła.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przywrócić pasma regionalne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl