SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Psychologia pomaga zrozumieć media

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego uruchamia drugą edycję podyplomowych studiów "Psychologiczne podstawy komunikacji medialnej". Pierwsza edycja, która zakończyła się w czerwcu 2002 roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Rekrutacja na drugą edycję studiów podyplomowych potrwa do 31 stycznia 2003 roku, zaś pierwsze zajęcia odbędą się już w lutym. Tak jak w przypadku pierwszej edycji, warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej oraz ukończenie studiów wyższych. Studia trwają 2 semestry i kończą się obroną pracy dyplomowej.

Zajęcia odbywają się średnio co dwa tygodnie i prowadzone są w formie wykładów oraz warsztatów praktycznych. Na program składają się następujące bloki: psychologiczny, socjologiczny, medialny i komunikacyjny.

"Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób z wykształceniem wyższym, pracujących dla mediów i w mediach, jak również działających w pozamedialnych sferach aktywności publicznej, gospodarczej, czy administracyjnej i korzystających na co dzień w swej pracy ze środków komunikacji masowej" - mówi dr Roman Zawadzki, kierownik studiów.

Celem studiów jest zapoznanie studentów z psychologicznymi uwarunkowaniami kontaktów interpersonalnych, kreowaniem wizerunku i osobowości medialnej, autoprezentacją oraz efektami manipulacji medialnej. Studia pozwalają też zgłębić tematykę mediów masowych, takich jak telewizja, radio, prasa czy Internet. Słuchacze zdobywają również wiedzę z zakresu psychologii ogólnej i społecznej, metodologii badań opinii publicznej, a także elementów socjologii i kulturoznawstwa, w kontekście komunikacji masowej.

"Polecam te studia każdemu dziennikarzowi, nawet z dużym doświadczeniem, bo dzięki nim poznajemy nasz zawód od strony teoretycznej. Każdy dziennikarz na co dzień kontaktuje się z ludźmi, dlatego poznanie zasad komunikacji jest dla niego niezbędne."- mówi Beata Gajlewska, dziennikarz, absolwentka ubiegłorocznej edycji studiów.

Wysoki poziom studiów gwarantuje skład kadry dydaktycznej; wykładowcami są pracownicy naukowi Wydziału Psychologii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego: m. in. prof. Maria Lewicka, prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys, dr Mirosława Huflejt-Łukasik, dr Dominika Maison, dr Grażyna Fluderska oraz praktycy - znani specjaliści i dziennikarze.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Psychologia pomaga zrozumieć media

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl