SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ptaki śpiewają jak "komórki"

Jak donoszą niemieccy ornitolodzy, tamtejsze ptaki nauczyły się naśladować dźwięki prostych dzwonków telefonów komórkowych.

Wśród „najinteligentniejszych” gatunków wymienić można kawki, szpaki i sójki.

Jak wyjaśnił Richard Schneider, pracownik centrum ochrony ptaków NABU przy Uniwersytecie w Tuebingen, ptaki posiadają ogromną łatwość naśladowania dzwonków telefonów komórkowych i właśnie nauczyły się wykorzystywać ten potencjał.

Intensywna ekspansja człowieka i stałe wkraczanie na nowe tereny wymusiły na przyrodzie zmiany, w wyniku których m.in. zatracają się naturalne zachowania zwierząt. Niepokój musi budzić fakt, że niektóre ptaki wabią potencjalne partnerki wyśpiewując melodię dzwonka „Crazy Frog”.

Według Schneidera, aby uchronić przyrodę przed kolejnym zgubnym wpływem człowieka, należy przekonać użytkowników telefonów komórkowych do stosowania jako dzwonki piosenek pop, które są dla ptaków zbyt skomplikowane do naśladowania. Na szczęście umiejętność śpiewu jest wrodzoną zdolnością ptaków i nawet jeśli nauczą się nowych treli, nigdy nie zapomną dźwięków charakterystycznych dla swojego gatunku. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ptaki śpiewają jak "komórki"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl