SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pudelek wykorzystuje streaming wideo na Facebooku

Portal plotkarski Pudelek.pl (Grupa Wirtualna Polska) niedawno przeprowadził pierwszy czat wideo na swoim profilu na Facebooku. Serwis chce częściej wykorzystywać możliwości streamingu w tym medium społecznościowym.

Article

- Największą siłą Pudelka są nasi czytelnicy i ich celne komentarze, postanowiliśmy więc umożliwić im bezpośrednie zadawanie pytań - mówi Wirtualnemedia.pl Sylwia Olech, dyrektor wydawnicza Pudelka. Tłumaczy, że serwis zdecydował się na wykorzystanie do tego streamingu wideo na Facebooku, bo „tam są jego użytkownicy”.

Gościem pierwszego czatu w formule AMA (Ask Me Anything , czyli po polsku Zapytaj mnie o wszystko) była Miriam Shaded, działaczka społeczna, prezes Fundacji Estera, sprzeciwiająca się przyjmowaniu imigrantów z krajów arabskich do Polski i opowiadająca się za delegalizacją islamu w naszym kraju.

Jak informuje Grupa Wirtualna Polska, w peaku transmisję na Facebooku, podczas której Shaded odpowiadała na pytania internautów, oglądało jednocześnie 1800 osób. W trakcie wejścia na żywo dodały one ponad 500 komentarzy. - Utwierdziło to nas w przekonaniu, że zarówno sam pomysł, jak i forma podania treści były trafne i na pewno będą przez nas wykorzystywane szerzej - mówi Olech.

Już na początku marca br. Edyta Sidwa, dyrektor produktu rozrywka i serwisów gwiazdorskich w Grupie Wirtualna Polska, mówiła, że Pudelek będzie korzystać z doświadczeń Grupy w obszarze transmisji wideo i zapowiadała aktywizację marki w obszarze social media. Wkrótce w serwisie mają się pojawić też autorskie formaty wideo.

Miriam Shaded w #AMAPudelek

Opublikowany przez PUDELEK na 24 marca 2016

Miriam Shaded to osoba poniekąd związana ze światem polityki. Ostatnio można zauważyć, że Pudelek.pl nieco częściej porusza tematy polityczne - np. relacjonuje protesty antyrządowe, nawet jeśli w demonstracjach nie biorą udziału znane osoby. Kilka tygodni temu na Pudelek.tv pojawiła się zaś relacja z wizyty dziennikarki tego serwisu w Sejmie, podczas której rozmawiała ona z politykami.

Sylwia Olech podkreśla, że nagrania w Sejmie wyszły zabawnie i świeżo, ale serwis nie będzie zwiększać częstotliwości pisania o politykach w kontekście stricte politycznym. - Kierunek AMA z Miriam był wyznaczany przez widzów, którzy sami domagali się odpowiedzi na pytania tematycznie nawiązujące do aktualnych wydarzeń geopolitycznych  - wyjaśnia Olech.

- Zdajemy sobie sprawę, że świat polityki to również świat pieniędzy, mody, czy wreszcie historii ludzi obecnych w życiu publicznym nawet przez dwie ostatnie dekady - zatem siłą rzeczy nie możemy traktować polityki jako tabu i unikać jej w naszych materiałach. Będziemy za to, na pewno zaskakiwać kolejnymi rozmówcami - mówi nam dyrektor wydawnicza Pudelka.
 
Z danych Megapanel PBI/Gemius wynika, że w listopadzie ub.r. serwis Pudelek.pl miał 2,37 mln realnych użytkowników, którzy wygenerowali 242,2 mln odsłon. Z kolei witryna Pudelek.tv miała w tym czasie 950 tys. użytkowników i 7,7 mln odsłon (zobacz szczegółowe dane).

Dołącz do dyskusji: Pudelek wykorzystuje streaming wideo na Facebooku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dyskryminator
Ładniutka jest ta Miriam!
9 10
odpowiedź
User
Pani z Płocka
pudelek to sie zrobił druki wykop. wsciekle prawicowe psy tam szczekaja. nie wchodze
10 10
odpowiedź