SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PZU zainwestuje w spółki na Ukrainie

PZU zainwestuje ponad 50 mln USD w rozwój swojej spółki ubezpieczeniowej na Ukrainie w 2007 roku.

Poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek wieczorem.

Plan strategiczny, na realizację którego PZU przeznaczy 50 mln USD w 2007 roku zakłada restrukturyzację w spółkach PZU Ukraina i PZU Ukraina Life, które mają zbudować silną grupę ubezpieczeniową..

„Priorytetem dla PZU Ukraina jest wdrożenie systemu finansowo-księgowego i produktowego obsługującego sprzedaż na terenie Ukrainy oraz ich integracja. Pozwoli to także, na efektywne planowanie i szacowanie możliwości spółek na rynku oraz sporządzanie sprawozdawczości statutowej i zarządczej w ramach Grupy PZU” – czytamy w komunikacie.

Kolejnym krokiem ma być ujednolicenie dokumentów od strony prawnej. Dotyczy to zwłaszcza umów ubezpieczeniowych, a także dokumentów korporacyjnych jak statut, regulamin rady nadzorczej i regulamin zarządu, które zostaną dostosowane do wymogów prawa ukraińskiego i zabezpieczą interesy spółki.

PZU chce także zwiększyć zatrudnienie, w związku z rozszerzeniem sieci placówek PZU Ukraina. Pomoże mu w tym specjalny budżet na szkolenia i działania promocyjne.

We wrześniu serwis „Ukrainian News”, powołując się na nieoficjalne źródła poinformował, że PZU zamierza sprzedać PZU Ukraina oraz PZU Ukraina Life Insurance „ze względu na to, że spółki te wymagają zdecydowanego wzmocnienia pozycji na ukraińskim rynku ubezpieczeniowym, co wymaga z kolei znaczącego zwiększenia ich kapitałów”.

Grupa PZU osiągnęła skonsolidowany zysk netto wysokości 1,53 mld zł w pierwszym półroczu 2006 r. Był o 4,6% wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PZU zainwestuje w spółki na Ukrainie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl