SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rączki do kontroli!

Amerykańska firma eMerge Interactive opracowała urządzenie służące do kontroli czystości rąk

Urządzenie może znaleźć zastosowanie w szpitalach, restauracjach, przetwórniach żywności, a także w domach.

Osoba korzystająca ze skanera czystości wkłada dłonie pod maszynę wielkości suszarki do rąk, która oświetla dłonie niebieskim światłem. W przypadku wykrycia zabrudzeń urządzenie wyświetla na ekranie miejsca, które muszą zostać ponownie umyte. Co istotne, maszyna wykrywa bakterie fekalne, które mogą wywoływać choroby śmiertelne dla ludzi. Połączenie urządzenia z procesem identyfikacji osób umożliwiłoby zapamiętywanie, którzy pracownicy myją ręce w sposób zadowalający, a którzy notorycznie zaniedbują kwestie higieny.

Skaner czystości rąk może w znaczący sposób wpłynąć na zwiększenie higieny wśród pracowników mających kontakt z żywnością. Brak zwyczaju mycia rąk po wizycie w toalecie jest jedną z najpoważniejszych przyczyn zatruć pokarmowych, jakie co roku dotykają milionów mieszkańców USA.

Badania dotyczące zwyczajów higienicznych pokazują, że ludzie w trakcie mycia rąk omijają najczęściej okolice paznokci i przestrzeni między palcami. Organizacje medyczne zalecają, że mycie rąk powinno zajmować co najmniej 20 sekund, tymczasem w praktyce bardzo dużo ludzi nie korzysta nawet z mydła.

Na razie eMerge zademonstrowało prototyp skanera, natomiast seryjna sprzedaż urządzeń najwcześniej mogłaby rozpocząć się z końcem roku. Producent na razie nie ujawnił przewidywanej ceny urządzenia.

Biorąc pod uwagę fakt stwierdzony przez naukowców Uniwersytetu w Arizonie, że myszki i klawiatury mogą być lepszym siedliskiem dla bakterii i wirusów niż np. deska klozetowa, być może dobrym pomysłem byłoby włączenie do grupy docelowej klientów eMerge wszystkich użytkowników komputerów?
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rączki do kontroli!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl