SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rada Mediów Narodowych przeanalizuje finanse Polskiego Radia. Chodzi o kontrakty menadżerskie

Problematyka kontraktów menadżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia oraz ustalenie przebiegu i zakresu merytorycznego spotkania rad programowych mediów publicznych - tymi m.in. tematami zajmie się Rada Mediów Narodowych podczas posieczenia zaplanowanego na przyszły czwartek.

fot. Shutterstock.com Article

Z harmonogramu najbliższego posiedzenia RMN, które zostało wysłane do jej członków w czwartek popołudniu wynika, że Rada będzie zajmowała się m.in. problematyką związaną z zawieraniem kontraktów menadżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia. Chodzi tu głównie o kwestie urlopów, wyliczania stażu pracy i ubezpieczenia zdrowotnego.

Na posiedzeniu ma pojawić się wiceminister kultury Paweł Lewandowski oraz przedstawiciele stowarzyszenia stacji regionalnych PR.

Kolejnym merytorycznym punktem, którym zajmie się RMN będzie ustalenie przebiegu i zakresu merytorycznego pierwszego spotkania przedstawicieli rad programowych mediów publicznych. Spotkanie to miałoby się odbyć najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia br.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański (PiS) informował przed tygodniem, że spotkanie to ma być poświęcone przede wszystkim sprawie oceny realizacji misji publicznej przez media publiczne oraz temu, co w ocenie rad przeszkadza w jej realizacji.

"Na pewno będziemy robić spotkania rad programowych przynajmniej dwa razy w roku, wiosną i jesienią" - zapowiedział wtedy Czabański.

„Chcemy, żeby przyjechali wszyscy chętni członkowie rad programowych z całej Polski” – dodał. Jak zauważył, rady jako ciała, które nie odpowiadają za to, co powstaje w mediach publicznych, nie mają też "tendencji do upiększania". "Ich opinia jest bardziej moim zdaniem obiektywna niż zarządów czy dyrektorów" - ocenił szef RMN.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych przeanalizuje finanse Polskiego Radia. Chodzi o kontrakty menadżerskie

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radiowiec
A może wpierw Rada powinna zająć się techniką Polskiego Radia ( centrali) w Warszawie ...
Zarobki pani Barbary Kiepas Jeleńskiej , nie są istotne, ważniejsze są Jej bardzo "celne" decyzje ... Kolejne miejsce gdzie podejmowane są GENIALNE decyzje to Departament IT ( Teleinformatyka) na czele którego są dwaj panowie,Paweł Emczyński i Piotr Bremer, którzy doprowadzili już do tego, że część kadry kierowniczej niższego szczebla się zwolniło. Nie chcąc firmować poczynań dyrekcji.
Ja osobiście pokładałem wielkie nadzieje, że wreszcie przyjdą ludzie z nowej ekipy, z nowymi siłami, z nowymi pomysłami by dźwignąć to radio z letargu ... a niestety mimo tego iż są fachowcy, tacy prawdziwi z krwi i kości radiowcy to się ich radio pozbywa... A rządzą osoby, które nie mają bladego pojęcia o specyfice radia. Bo radia nie można porównywać z innymi firmami ze względu na specyfikę tej konkretnej rozgłośni. Czekam aż się wreszcie Prezes Kaczyński WQ...wi i zrobi porządek z poplecznikami pana Czabańskiego. Czego sobie i wszystkim pracownikom Polskiego Radia S.A. życzę ...
24 7
odpowiedź
User
psst
Najniższy Przywódca słucha Polskiego Radia Narodowego czy woli TVPiS ?
13 2
odpowiedź
User
Krasawica
,,Problematyka kontraktów menedżerskich w regionalnych stacjach Polskiego Radia...". A co to, czyżby dobro-zmienni tzw. menedżerowie lokalnych stacji Polskiego Radia jakoś masowo wpadli np. na pomysł obejścia ustawy kominowej? A to by były jaja. Jeśli by tak faktycznie było (czego dziś nie wiem), to można będzie powiedzieć, że w obozie dobrej zmiany zaraz obok prawa czai się sprawiedliwość.
12 1
odpowiedź
User
mega
Pan Radiowiec stara się udawać specjalistę od techniki radiowej i znawcę "specyfiki radiowej"...a widać jasno, że to zagorzały miłośnik starego układu SLD-PSL w radio (bo tylko wtedy byli specjaliści, prawda panie radiowiec)......ale sorry drogi panie, to se ne vrati !!!!
6 14
odpowiedź
User
inżynier
Coś mi to wygląda na rozpaczliwą próbę udowodnienia, że RMN jednak czymś się zajmuje. No to wzieli na warsztat tematy z bani.
14 0
odpowiedź
User
Kryska Matysek
Kruk krukowi...
7 0
odpowiedź
User
Radiowiec
Pan Radiowiec stara się udawać specjalistę od techniki radiowej i znawcę "specyfiki radiowej"...a widać jasno, że to zagorzały miłośnik starego układu SLD-PSL w radio (bo tylko wtedy byli specjaliści, prawda panie radiowiec)......ale sorry drogi panie, to se ne vrati !!!!

A MOŻE CIUT OBIEKTYWIZMU ???
Przeczytaj ze zrozumieniem moją wcześniejszą wypowiedź ...
9 2
odpowiedź
User
Popiół2015
To wszystko potrzebne, bo nie obchodziło to Stanisławczyk. Trochę programów zachowało się z czasów Radia PO.
7 0
odpowiedź
User
Radiowiec
To wszystko potrzebne, bo nie obchodziło to Stanisławczyk. Trochę programów zachowało się z czasów Radia PO.

Stanisławczyk zatwierdziła nominację na stanowisko Naczelnego Inżyniera Polskiego Radia Panią Barbarę KIEPAS JELEŃSKĄ tylko dlatego,że pokazała zdjęcie jej męża pana Jeleńskiego z Panem Czabańskim z czasów internowania ... PRZYPADEK ???
10 1
odpowiedź
User
nick(T)
w regionalnych stacjach Polskiego Radia ?? :0 ??

3. Radiofonię publiczną tworzą:
1) spółka „Polskie Radio – Spółka Akcyjna”, zawiązana w celu tworzenia
i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów radiowych i programów dla
odbiorców za granicą;

2) spółki zawiązane w celu tworzenia i rozpowszechniania regionalnych
programów radiowych, zwane dalej „spółkami radiofonii regionalnej”.
5 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing