SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rada Mediów Narodowych zajmie się zatrudnieniem dyrektorów TVP Bortkiewicza i Wolskiego. „Złamanie zasad etyki zawodowej”

W czwartek 23 listopada br. odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Mediów Narodowych, na którym członkowie zajmą się wyborem zarządu Polskiej Agencji Prasowej oraz przeanalizują zatrudnienie dyrektorów Telewizji Polskiej - szefa biura spraw korporacyjnych Stanisława Bortkiewicza oraz szefa TVP2 Marcina Wolskiego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Article

W październiku twitterowicz o pseudonimie John Bingham napisał, że Stanisław Bortkiewicz we wrześniu 1988 roku, niedługo przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, miał zostać pozyskany przez SB do współpracy jako kontakt operacyjny. Bortkiewicz szybko temu zaprzeczył, dodając, że w latach 80. służby PRL-owskie próbowały go inwigilować, a w ub.r. złożył oświadczenie lustracyjne, którego prawdziwość weryfikuje obecnie Instytut Pamięci Narodowej. Zaraz potem twitterowy profil John Bingham został usunięty.

W rozmowie z serwisem internetowym tygodnika „Do Rzeczy” Stanisław Bortkiewicz zarzucił Johnowi Binghamowi podanie zmanipulowanych dokumentów i informacji. Podkreślił, że SB założyła mu kartę personalną, ponieważ próbowała go inwigilować. Zapowiedział też działania wobec użytkownika Twittera, który podał te informacje. - Trudno traktować ten spreparowany atak jako przypadek. Była to raczej zorganizowana akcja czarnego PR-u, wymierzona nie tylko we mnie, ale przede wszystkim w TVP - komentował.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, jednym z tematów zwołanego na czwartek 23 listopada posiedzenia Rady Mediów Narodowych ma być zatrudnienie Stanisława Bortkiewicza na stanowisku kierowniczym w Telewizji Polskiej. Potwierdza to w rozmowie z Wirtualnemedia.pl posłanka Joanna Lichocka, członek Rady.

- Informacja o zarejestrowaniu pana Stanisława Bortkiewicza jako współpracownika Służby Bezpieczeństwa przemknęła i wydaje się być niby załatwiona. Ja wiem, że pan Bortkiewicz zwrócił się o autolustrację, natomiast chciałabym się dowiedzieć od prezesa Jacka Kurskiego, czy zarząd TVP podjął jakieś kroki w tej sprawie - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Joanna Lichocka. - Moim zdaniem, do czasu wyjaśnienia dyrektor Bortkiewicz powinien być zawieszony w obowiązkach. Przypominam uchwałę Rady Mediów Narodowych, zalecającą aby na stanowiskach kierowniczych w mediach narodowych nie pracowali byli pracownicy lub współpracownicy służb specjalnych PRL - podkreśla.

RMN przeanalizuje także niejasności wokół zamówienia serialu „Pod wspólnym niebem”, który TVP2 emituje w piątkowe wieczory. Twórcami serialu są Marek Śledziewski i Marcin Wolski, który jednocześnie pozostaje dyrektorem Dwójki. Wolski napisał także piosenkę do tego projektu.

- To znacznie poważniejsza sprawa. Pan Marcin Wolski jako dyrektor anteny podpisał umowę na realizację scenariusza, którego sam był współautorem. Co więcej jest również autorem piosenki, wykorzystywanej w tym serialu, przez co pobiera tantiemy od każdej emisji. To jest sytuacja - w mojej opinii - niedopuszczalna, łamiąca zasady co najmniej etyki zawodowej - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl posłanka Lichocka.

- Możemy sobie wyobrazić, że szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisuje umowę z własną firmą na budowę jakiegoś odcinka autostrady. Taki człowiek natychmiast straciłby pracę. Sytuacja z dyrektorem TVP2 jest podobna i budzi moje najwyższe zaniepokojenie to, że informacje o panu Wolskim nie wywołały żadnej reakcji zarządu Telewizji Polskiej. Będę chciała prosić prezesa Jacka Kurskiego o wyjaśnienia w tej sprawie - dodaje Joanna Lichocka.

Zarząd TVP nie został zaproszony na posiedzenie 23 listopada. Posłanka Joanna Lichocka tłumaczy, że złoży wniosek na posiedzeniu o wezwanie Jacka Kurskiego do złożenia wyjaśnień w powyższych kwestiach.

Dodatkowo Rada Mediów Narodowych będzie analizować kandydatów do zarządu Polskiej Agencji Prasowej. 23 listopada Jolanta Hajdasz ma zadeklarować Radzie, od kiedy może odjąć obowiązki prezesa PAP, ale członkowie RMN rozpatrzą także wniosek Juliusza Brauna, który na prezesa PAP zgłosił Romana Młodkowskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych zajmie się zatrudnieniem dyrektorów TVP Bortkiewicza i Wolskiego. „Złamanie zasad etyki zawodowej”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
O kulson !!
Groteskowe ciało będzie się zajmowało wrogami klasowymi i oceniało podwójne standardy towarzyszy. W realnym świecie to już nawet zabawne nie jest, a u was, towarzysze, w równoległej rzeczywistości to jakiś problem ? Przecież rękami byłych PZPR-owców i ich metodologią propagandy czerpiecie pełnymi garściami. Spytajcie Lichocka tow. Czabańskiego. Nie hamletyzujcie. Wszystko macie uzasadnić i jeszcze pochwalić bo aktyw partyjny tego chce.
Licho, bardzo licho tam tam u was pani Joanno skoro już tv z autostradami porównujecie. Analogia godna porówania samolotu z parówką.
57 54
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
O kulson !!
Groteskowe ciało będzie się zajmowało wrogami klasowymi i oceniało podwójne standardy towarzyszy. W realnym świecie to już nawet zabawne nie jest, a u was, towarzysze, w równoległej rzeczywistości to jakiś problem ? Przecież rękami byłych PZPR-owców i ich metodologią propagandy czerpiecie pełnymi garściami. Spytajcie Lichocka tow. Czabańskiego. Nie hamletyzujcie. Wszystko macie uzasadnić i jeszcze pochwalić bo aktyw partyjny tego chce.
Licho, bardzo licho tam tam u was pani Joanno skoro już tv z autostradami porównujecie. Analogia godna porówania samolotu z parówką.

To oczywiście nie jest mój wpis! Jakiś lewak podszywa się pode mnie, bo nie może się pogodzić z tym, że przestałem być lewakiem i chce się na mnie teraz zemścić. Jakież to jest podłe, prymitywne i żenujące!

Zmieniłem się! Przestałem oglądać TVN24, bo zrozumiałem, do czego to się sprowadza... Zerwałem z lewactwem i nawróciłem się na to, co jest szlachetne i konserwatywne. Byłem przez wiele lat lewakiem, ale już nim nie jestem i nie będę! Jutro idę do Kościoła, żeby pomodlić się i poprosić Boga o wybaczenie mi wcześniejszych grzechów. Teraz jestem na stronie konserwatystów i to że jakiś lewak pode mnie się podszywa już niczego nie zmieni.Fuj, lewacy, brzydzę się wami i nie mogę się doczekać kiedy was wreszcie przewietrzą!
56 39
odpowiedź
User
Kondzio
Wolski jak Wolski. Jan Pawlicki najpierw zamówił u samego siebie serial o żołnierzach wyklętych, a następnie przeszedł do innej komórki i został mianowany producentem tegoż projektu. Czyli sam ze sobą będzie negocjował stawki... A teraz - mimo iż nie ma najmniejszych doświadczeń w produkcji kinowej będzie wybierał dyrektora PISFu. Taka to ... dobra zmiana.
68 2
odpowiedź
User
Amadeusz
Pistolet Czabanskiego w akcji. Rzecz jasna nie chodzi o Wolskiego tylko o dokopanie prezesowi TVP. Bo pani poseł chciałaby zasiąść w jego fotelu
15 31
odpowiedź
User
widz555
Odkąd wszystkie kabarety uciekły do Polsatu, towarzysz nomen omen Wolski sam odgrywa szopki jak dyrektor z zawodu z filmu "Poszukiwany, poszukiwana".
69 3
odpowiedź
User
Wolfgang wyjaśnia
Kontakt Operacyjny był niższy rangą i znaczeniem od Tajnego Współpracownika więc tym bardziej sprawy nie ma...
8 3
odpowiedź
User
widz
Czego chcecie , przecież ktoś musi te kabarety dla tvp robić , wszystkie zostały wywalone a został jedynie Wolski , który sam pisze teksty i sam gra w nich główne role jednocześnie jest dyrektorem i zarabia setki tysięcy złotych. A że to jest robienie prywaty na państwowym garnuszku to przecież można zawsze powiedzieć ,że złodzieje byłi za rządów PO a teraz uczciwie dają zarobić swoim.
18 4
odpowiedź
User
ewa75
No wlasnie Bortkiewicz czeka na koniec procedury. Pani Joasia przebiera nozkami chyba do prezesury. Dno.
12 1
odpowiedź
User
Lucjan
Po co oni się zajmują jakimiś spekulacjami anonimów z internetu
7 5
odpowiedź
User
antonio
Odsunięcie Bortkiewicza to jeden z bardziej kretyńskich pomysłów jakie można sobie wyobrazić. To jest człowiek, który ma pomysł i umiejętności jak uzdrowić ten zniszczony przez poprzedników organizm TVP. Teraz kiedy ma wejść w życie nowa struktura na podstawie anonima z internetów chce się go odsunąć od zarządzania. Przychodzi mi na myśl, że może Pani Poseł Lichocka wie kto stoi za nickiem John Bingham... ?
14 19
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing