SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada Programowa Radia Maryja spotkała się dwukrotnie

Powołana 2 maja Rada Programowa Radia Maryja spotkała się dwukrotnie, oba spotkania miały charakter wstępny, jej członkowie zapoznawali się z zadaniami i funkcjonowaniem toruńskiej rozgłośni.

Ustaliła KAI.

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski poinformowało, że jednym z punktów obrad rozpoczynającego się w piątek w Poznaniu zebrania plenarnego KEP będzie dyskusja na temat Radia Maryja w kontekście prac Rady Programowej tej rozgłośni.

Pierwsze spotkanie Rady w pełnym, ośmioosobowym składzie, odbyło się 10 maja w Kurii Warszawsko-Praskiej. Członkowie Rady, na czele z współprzewodniczącymi: ks. Wacławem Depo i o. Janem Zubelem, przybyli tam na zaproszenie przewodniczącego Zespołu ds. Troski Duszpasterskiej o Radio Maryja Episkopatu Polski abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Po spotkaniu Ks. Arcybiskup poinformował, że członkowie Rady zapoznali się z regulaminem i zadaniami Rady Programowej, zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski.

Głównym zadaniem Rady jest czuwanie nad programem rozgłośni i synchronizowanie go z duszpasterskim programem Konferencji Episkopatu Polski. Abp Głódź ujawnił, że szczególną uwagę zwrócono na zapis, który został zawarty w umowie między episkopatem a redemptorystami, iż "Radio Maryja nie wiąże się z żadną partią polityczną".

Do drugiego spotkania Rady doszło 18 maja w Warszawie. Z komunikatu wydanego po obradach wynika, że wziął w nich udział przedstawiciel Radia Maryja, a ich przedmiotem było zapoznanie się z koncepcją i funkcjonowaniem rozgłośni.

Obydwaj przewodniczący tego gremium - ks. Depo i o. Zubel - w rozmowie z KAI podkreślają, że na razie za wcześnie, aby mówić o efektach prac Rady. Jej członkowie starają się zapoznać z kompetencjami wynikającymi z regulaminu. Nie chcieli jednak ujawnić jakie są te kompetencję, gdyż, jak podkreślają, regulamin ten ma charakter wewnątrzkościelny i nie jest dokumentem jawnym. Jak zgodnie podkreślają o szczegółach pracy Rady można będzie mówić jesienią.

Rada Programowa Radia Maryja została powołana 2 maja br. przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski i biskupów diecezjalnych. Ze strony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów w jej skład wchodzą: o. Jan Zubel (wpółprzewodniczący), o. Waldemar Gawłowski, o. Paweł Mazanka i o. Marian Sojka; zaś ze strony Episkopatu: profesor teologii dogmatycznej ks. Daniel Brzeziński z Płocka, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. prof. Wacław Depo (współprzewodniczący), profesor filozofii ks. Tomasz Dutkiewicz z Torunia i ks. prof. Jerzy Troska z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada Programowa Radia Maryja spotkała się dwukrotnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl