SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET chce być stacją dla dorosłych słuchaczy

Radio ZET zmienia grupę docelową, wizerunek oraz program. Nadawca wprowadza także nowe hasło - „Czujesz i wiesz”. - Chcemy być nowoczesną stacją dla dorosłych Polaków – mówi Wirtualnemedia.pl Mateusz Kirstein, redaktor naczelny rozgłośni.

Radio ZET chce być stacją dla dorosłych słuchaczy

Nowa grupa docelowa Radia ZET to słuchacze pomiędzy 28 a 49 rokiem życia. Stacja pozostaje przy formacie AC, ale zostanie on dostosowany do bieżących potrzeb.

Strategię marki ma wyrażać slogan „Czujesz i wiesz”, który zastąpi dotychczasowe hasło stacji – „Siła Muzyki”. Nowy slogan ma symbolizować rozrywkę, emocje oraz „bycie na bieżąco”.

- Chcemy, żeby Radio ZET było nie tylko źródłem dobrej muzyki, ale także dostarczało ciekawych informacji i wiedzy na temat świata. Tego oczekują nasi słuchacze – mówi Mateusz Kirstein, szef rozgłośni.

Jesienią stacja mocno zmodyfikuje swoje poranne pasmo „Dzień Dobry Bardzo”. Poprowadzą je Marzena Chełminiak, Marek Starybrat i Marcin Sońta. Janusz Weiss od od poniedziałku do piątku będzie zaś gospodarzem programu „Wszystkie pytania świata”. Jego dotychczasowa audycja „Dzwonię do Pani , Pana...” ma być nadawana w soboty. Jak ustaliliśmy, na antenę powróci program „Chilli ZET”.  Szczegółowa ramówka stacji ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.

Strategia marki i kreacja kampanii reklamowej Radia ZET powstała we współpracy z agencją Brasil. Kampania ruszy we wrześniu. Zmodyfikowany logotyp stworzyła agencja MamaStudio.

Wszystkim tym działaniom będą towarzyszyły obchody urodzin stacji. Między innymi zostanie przyznana specjalna Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego. Otrzyma ją dziennikarz, który w ciągu 20 lat stał się dla Polaków symbolem niezależnego, obiektywnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa.
 Kamil Sokołowski: Jaka jest geneza kolejnej zmiany strategii Radia ZET?
Mateusz Kirstein: 
Rok temu obejmowałem stanowisko Redaktora Naczelnego Radia ZET ze świadomością konieczności zasadniczego przeobrażenia stacji. Przez ostatni rok wprowadzaliśmy stopniowe zmiany i przygotowywaliśmy się do wdrożenia nowej strategii marki.

Jakie cele się z nią wiążą. Czy Radio ZET chce w ten sposób odróżnić się od RMF?
Celem nowej strategii jest zmiana dotychczasowego wizerunku Radia ZET. Wracamy do korzeni. Chcemy, by Radio ZET było nowoczesną stacją dla dorosłych Polaków.  Mamy jasną, spójną wizję radia, która w perspektywie czasu ma wzmocnić pozycję stacji i pozwolić jej zająć określone miejsce na rynku.

Nie ma Pan obawy, że zmiana targetu przełoży się na zmniejszenie liczby potencjalnych słuchaczy?
Początkowo nie możemy tego wykluczyć. Jednak nie wdrażalibyśmy nowej strategii, gdybyśmy nie byli przekonani, co do jej skuteczności. Zamierzamy pozyskać nowych słuchaczy i chcemy zmienić strukturę audytorium zgodnie z przyjętymi założeniami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio ZET chce być stacją dla dorosłych słuchaczy

62 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edek
Pan Mateusz Kirstein chyba tym razem się nie pomyli, bo wiele jego pomysłów było do bani i jeszcze bardziej pogrążyło Zetkę. Cieszy mnie ta zmiana i mam nadzieje że dokopią dennemu Rmf, ale to czas pokaże, może naprawde czymś zaskoczą!
odpowiedź
User
stąd
moim zdaniem "radio dla dorosłych" może paradoksalnie przyciągnąć więcej młodych, niż radio dla młodych.
odpowiedź
User
be
Słuszny kierunek. Naturalny dla Radia Zet. Po co się ścigać z hamburgerem rmf.
odpowiedź