SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Porzeziński nowym dyrektorem radiowej Jedynki, Tomasz Kowalczewski odpowiada za IAR

W piątek zarząd Polskiego Radia powołał Rafała Porzezińskego na stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora programowego Programu I. Redaktorem naczelnym Polskiego Radia dla Zagranicy został Tomasz Wybranowski a Informacyjnej Agencji Radiowej - Tomasz Kowalczewski.
 

Rafał Porzeziński Article

Porzeziński jest publicystą oraz dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Od 2014 roku prowadzi w TV Republika program „12-ty krok”. W przeszłości pracował m.in. w radiowej Trójce, Radiu ZET, Radiu Kolor, Radiu Józef, Radiu Warszawa oraz Radiu Plus, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego. Współpracował m.in. z Canal+, Telewizją Polsat, TV Puls i TVP Info. W 2009 roku był wydawcą programu „Koniec Końców” w TVP1, który współprowadził Paweł Kukiz.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że na zastępcę dyrektora Jedynki powołano Jacka Raginis-Królikiewicza, dziennikarza i producenta radiowego. W latach 1999-2001 współtworzył on razem z Rafałem Porzezińskim i Arturem Moczarskim cykl „Widzialne i Niewidzialne” w TV Puls i Radiu Puls. Był także reporterem „Magazynu Ekspresu Reporterów” i programu „Tacy sami”. Produkował filmy dokumentalne i spektakle dla TVP.

Poprzedni dyrektor Jedynki Kamil Dąbrowa został odwołany w zeszły piątek, zaraz po tym jak powołano nowy zarząd Polskiego Radia: prezesem została Barbara Stanisławczyk, a członkami zarządu - Jerzy Kłosiński i Marcin Palade.

Ponadto zarząd spółki powołał na stanowisko dyrektora - redaktora naczelnego Polskiego Radia dla Zagranicy Tomasza Wybranowskiego oraz na stanowisko dyrektora - redaktora naczelnego Informacyjnej Agencji Radiowej Tomasza Kowalczewskiego. Dyrektorem biura zarządu została Agnieszka Kaczorowska - Budek.

Zarząd Polskiego Radia zdecydował także o podziale kompetencji nadzorczych pomiędzy jego członków. Barbara Stanisławczyk odpowiedzialna jest za nadzór programowy oraz pion ekonomiczny, Janusz Kłosiński odpowiada za promocję i technikę w Polskim Radiu oraz pełni nadzór nad portalem polskierado.pl a Marcin Palade nadzoruje działalność pionu handlowego spółki, archiwum Polskiego Radia oraz administracji.

Z badania Radio Track wynika, że w czwartym kwartale ub.r. udział Jedynki w rynku radiowym wynosił 9,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Porzeziński nowym dyrektorem radiowej Jedynki, Tomasz Kowalczewski odpowiada za IAR

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
San Martin
Właśnie S&P obniżył nam rating. Jak zaczną w tych rządowych mediach zarabiać 5 dolarów, jak my kiedyś, to może im miny zrzedną i zastanowią się, czy było warto.
I może kiedyś znów co godzinę będziemy słuchać Mazurka Dąbrowskiego, bo stanie się jasne dokąd zaprowadził nas nieomylny PiSudski.
40 42
odpowiedź
User
Festung Breslau
To nie jest kwestia warto czy nie warto. To jest na razie euforia, amok, szaleństwo. karnawał w Rio. Oni sa pijani zwycięstwem i w majestacie prawa dokonują zmian personalnych. Ten czas upojenia alkoholowego zwycięstwem minie za parę miesięcy. Bo zmieniać człowieka na stanowisku to każdy potrafi. W historii senatorem został nawet koń, za sprawą Kaliguli. Naczelnikowi PiSudski (copyright San Marin, ale ja to kupuję) wyczerpią się pomysły a naród powie: Misiu sprawdzam, wyskakuj z kasy i wtedy zaczną się także problemy w mediach. Wróżę, że to będą problemy natury programowej. Nie będzie czego słuchac ani czego oglądać.
40 23
odpowiedź
User
Jagoda
Panie redaktorze Porzeziński jakie to uczucie dostać kierownicze stanowisko w zawodzie tylko dlatego, że jakiś polityk pana popiera a nie dlatego, że ma pan doświadczenie na które pracował pan niepotrzebnie całe życie? Pewnie trochę niesmak co?
62 27
odpowiedź
User
2016
Zapamiętajcie te nazwiska: Czabański, Bubula, Lichocka, Gliński, Sellin, Kruk, Kurski, Stanisławczyk, Lisicki, Pyza, Karnowscy, Feusette, Zaremba, Hejke, Sakiewicz, Gmyz, Wróblewski, "Rycerz", Pilis, Skowroński, Wolski, Ziemkiewicz, Paczuska, Rachoń, Jachowicz, Wikło, Lichota,Holecka, Porzeziński.
46 23
odpowiedź
User
orion2
Każdemu na początku należy się kredyt-przynajmniej ode mnie-i takiego udzielam nowemu Dyrektorowi. Kilka spraw wymaga wg mnie naprawy, m.in. Hejnał z Krakowa-okrojony do jednej części przez poprzedniego Dyrektora.
Jedynka szczyciła się kiedyś pięknymi jinglami i sygnałami audycji-swego czasu wywalono je, bo uznano, że są przestarzałe i nienowoczesne i źle brzmią we współczesnych odbiornikach radiowych. Widzę potrzebę solidnego powrotu do tych dóbr polskiej radiofonii. Mam nadzieję, że nie powstanie nowa oprawa dźwiękowa Jedynki-dotychczas każdy nowy Dyrektor zaczynał od nowej oprawy jinglowej-a może tym razem sięgnąć do tego co stare i dobre, sprawdzone i jak sądzę lubiane przez słuchaczy? Sądzę, że dotychczasowe jingle (wprowadzone nie wiem dlaczego przez K. Dąbrowę) nie są najlepsze-jakoś nie współgrają mi z tym radiem, z tym klimatem jaki znam z Jedynki-dlatego widzę potrzebę zmiany-ale poszukałbym w tym co mamy w przepastnych archiwach. To będzie nie tyle cofanie się, co ukłon w stronę tego co tradycyjne, cenne i dobre. Czyż jeden z jingli przed programami ekonomicznymi Jedynki nie jest dziwnie podobny do niepolskiego przecież Skrzypka Na Dachu? Proszę mnie poprawić-jeśli się mylę.
Sygnały Dnia-niech znowu będą poważną audycją dla poważnych ludzi-bo teraz to jest kabaret-od dawna nie słucham i nie chodzi tutaj o wysokiej klasy radiowca-profesjonalistę- K. Grzesiowskiego.
Tzw. Dopołudniówka-to ogromne wyzwanie dla nowego Dyrektora. Nie trawię już tego poradnikowego pasma prowadzonego przez R. Czejarka- w ogóle to pasmo jest trudno strawne od wielu lat. A może sięgnąć do starych dobrych rozwiązań sprzed wielu lat? Tak jak kiedyś mój dziadek i pradziadek słuchali wyłącznie Jedynki, tak przypuszczam, że dziś w ogóle nie włączaliby radia. Kiedyś nie było wesołkowato, konkursowo i różowo-ale było coś magicznego w tym radiu, co nakazywało kręcić skalą w odpowiednie miejsce i pozostać. Gdzie się podziało to mądre i wyważone radio?
31 28
odpowiedź