SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rebekah Brooks powraca do News Corp., Tony Gallagher nowym naczelnym „The Sun”

Rebekah Brooks, była szefowa dziennika "News of the World" i jedna z bohaterów afery podsłuchowej w Wielkiej Brytanii, została CEO News UK, brytyjskiego oddziału należącego do Ruperta Murdocha koncernu News Corp. Wraz z jej pojawieniem się nastąpi zmiana naczelnego dziennika „The Sun” - Davida Dinsmore’a zastąpi Tony Gallagher.

Article

O zmianach personalnych w swoim brytyjskim oddziale News Corp. poinformował oficjalnie w komunikacie.

Nowym CEO News UK, brytyjskiego ramienia News Corp. wydającego takie tytuły jak „The Times”, „The Sunday Times” i „The Sun”, została Rebekah Brooks, dla której nowy kontrakt oznacza powrót do koncernu Ruperta Murdocha. Brooks w latach 2000-2003 była redaktor naczelną nieistniejącego już tabloidu "News of the World". Gazeta została zamknięta po wybuchu afery podsłuchowej, w której ujawniono, że hakerzy na zlecenie pracowników "News of the World" włamywali się do telefonów wybranych osób i kradli stamtąd poufne informacje. Jednym z negatywnych bohaterów afery stała się Brooks, która w konsekwencji straciła stanowisko dyrektora News International, firmy będącej poprzednikiem obecnego News UK. Ostatecznie jednak brytyjska prokuratura uwolniła Brooks od zarzutów udziału w zmowie, a także matactwa i przekupywania policjantów oraz urzędników.

- Jestem przekonany, że Rebekah popchnie świetny zespół specjalistów w News UK w stronę cyfrowej przyszłości, pomoże też w szerszym dotarciu naszych tytułów prasowych do odbiorców nie tylko w Wielkiej Brytanii, lecz także na innych rynkach - zapewnił w komunikacie Robert Thomson, dyrektor wykonawczy News Corp.

Stanowisko dyrektora operacyjnego w News UK powierzono z kolei Davidowi Dinsmore’owi, dotychczasowemu redaktorowi naczelnemu tabloidu „The Sun”. Na zwolnionym w ten sposób fotelu ma się pojawić Tony Gallagher, który wcześniej pełnił kierownicze stanowiska w redakcjach dwóch innych brytyjskich tytułów – „The Daily Telegraph” i „Daily Mail”.

Jednym z podstawowych zadań Brooks i Dinsmore’a ma być odbudowanie w Wielkiej Brytanii zaufania czytelników do gazet wydawanych przez koncern Murdocha. Od momentu wybuchu afery podsłuchowej dochody z ich sprzedaży spadły o jedną czwartą – z 654 mln funtów w 2011 r. do 490 mln w roku 2014.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rebekah Brooks powraca do News Corp., Tony Gallagher nowym naczelnym „The Sun”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl