SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Fundacja ProKarton zachęca do recyklingu kartonów

Fundacja ProKarton rozpoczyna jesienną edycję kampanii edukacyjnej „Karton, naturalnie!”. Jej celem jest poprawa świadomości  na temat poprawnej segregacji kartonów po płynnej żywności do żółtego pojemnika.

Article

Fundacja ProKarton od 2011 roku prowadzi działania budujące ekologiczną świadomość Polaków oraz promuje innowacyjne rozwiązania opakowaniowe, jakimi są kartony do płynnej żywności.

Od listopada br. Fundacja ProKarton realizuje kampanię „Karton, naturalnie!”, w której promuje selektywną zbiórkę kartonów po płynnej żywności do żółtego pojemnika (przeznaczonego na metale, tworzywa sztuczne i odpady wielomateriałowe). Edukacja społeczna to jeden z kluczowych obszarów działań dla Fundacji, która od lat szerzy wśród Polaków wiedzę o recyklingu i segregacji odpadów.

Jak segregować odpady po płynnej żywności?  

Ogólnopolska kampania przygotowana przez Fundację ProKarton ma na celu dotarcie do szerokiej grupy nowych odbiorców, tym samym podnosząc społeczną świadomość środowiskową. Głównym elementem kampanii jest film edukacyjny. Najważniejsze informacje o kartonach do płynnej żywności zostały w nim pokazane w przystępnej formie animacji.

- Selektywna zbiórka i recykling odpadów są ważnym elementem budowania gospodarki o obiegu zamkniętym. Wyniki naszego badania pokazały, że duża część naszego społeczeństwa - aż 77% ankietowanych - segreguje odpady opakowaniowe. Ten wysoki odsetek cieszy, jesteśmy jednak świadomi, że wiele jest jeszcze do zrobienia. Aby nadal budować świadomość społeczną, postanowiliśmy przygotować kampanię, w której m.in. promujemy selektywne zbieranie kartonów po płynnej żywności do żółtego pojemnika. Nowoczesna forma wideo pozwoliła nam zaprezentować najważniejsze informacje o tego typu opakowaniach w przystępny i atrakcyjny sposób - mówi Łukasz Sosnowski, prezes Fundacji ProKarton.

Poprawna selektywna zbiórka pozwala na odzyskanie z zużytych opakowań cennych surowców wtórnych. W przypadku kartonów jest to celuloza, która stanowi ok. 75% materiałów, z których są wykonane. Z odzyskanych w procesie recyklingu włókien można wytworzyć np. tekturę falistą i ręczniki papierowe.

Jak pokazało badanie społeczne przeprowadzone na zlecenie Fundacji we wrześniu 2021 r., już 51% Polaków prawidłowo segreguje kartony po mleku i sokach do żółtego pojemnika. Aby poziom ten nadal rósł, konieczna jest dalsza edukacja ekologiczna.

Dołącz do dyskusji: Fundacja ProKarton zachęca do recyklingu kartonów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl