SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redaktor naczelna “Show” pozwała Edipresse

Anna Janicka, redaktor naczelna magazynu “Show” (Wydawnictwo Bauer), wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie z pozwem o ochronę dóbr osobistych przeciwko swemu byłemu pracodawcy - wydawnictwu Edipresse Polska.

Janicka uważa, iż Edipresse Polska bezprawnie i bezpodstawnie oskarżyło ją o naruszenie zasady poufności. Spółka ta na konferencji prasowej dwa tygodnie temu poinformowała, że to Janicka przekazała Wydawnictwu Bauer rozwiązania z projektu opracowanego przez Edipresse magazynu „Flesz. Gwiazdy & Styl” (ukazać ma się w drugiej połowie października, dowiedz się więcej), nad którym Janicka pracowała w Edipresse. Koncepcję tę Bauer miał wykorzystać przy wprowadzeniu działu “Show Style” w magazynie “Show” w połowie sierpnia br. (więcej na ten temat). Od początku września br. Janicka została naczelną “Show”.

- Wyrażam głębokie oburzenie formą, w jakiej kierownictwo wydawnictwa Edipresse poinformowało o okolicznościach mojego odejścia z tej firmy. Informuję, że nie uczestniczyłam w pracach nad dodatkiem “Show Style”, a wypowiedzi przedstawicielek Edipresse mijają się z prawdą i mają charakter pomawiający. Nie wyrażam zgody na bezprawne pomawianie mnie, a tym samym na rozpowszechnianie informacji, które narażają mnie na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania przeze mnie mojej pracy - mówi Anna Janicka.

>>> Bauer: ”Party” korzysta z koncepcji „Show”Naczelna “Show” wnosi o nakazanie publikacji przeprosin oraz o zasądzenie od Edipresse Polska kwoty 100 tysięcy złotych na rzecz „Fundacji Przyjaciół Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej” w Warszawie.

- Pozwu jeszcze nie otrzymaliśmy - informuje portal Wirtualnemedia.pl Magdalena Modrzewska, dyrektor wydawnicza w Edipresse Polska. - Kontynuujemy naszą ścieżką prawną dotyczącą złamania tajemnicy przedsiębiorstwa przez panią Annę Janicką - dodaje. Modrzewska przyznaje, że niewykluczone jest wytoczenie Janickiej sprawy w sądzie.

Dołącz do dyskusji: Redaktor naczelna “Show” pozwała Edipresse

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pardon
Janicka - co ty za glupoty wygadujesz? Nie uczestniczylas w pracach nad Show Style ale chyba dopiero w fazie drukowania dodatku...Bo cie nie wpuscili do drukarni... Karierowiczka bez grama uczciwosci!
odpowiedź
User
Były pracownik
Anetka, cicho już cicho... może wreszcie zapłacisz za swoje prostacwo, którym tyle zła wyrządziłaś wielu ludziom. Może wreszcie i korporacja zobaczy w ile problemów wpędziłaś przez swoją głupotę napędzaną prowincjonalnymi ambicjami.
odpowiedź
User
merde
No właśnie!
odpowiedź