SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Redaktor naczelna “Show” pozwała Edipresse

Anna Janicka, redaktor naczelna magazynu “Show” (Wydawnictwo Bauer), wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie z pozwem o ochronę dóbr osobistych przeciwko swemu byłemu pracodawcy - wydawnictwu Edipresse Polska.

Redaktor naczelna “Show” pozwała Edipresse

Janicka uważa, iż Edipresse Polska bezprawnie i bezpodstawnie oskarżyło ją o naruszenie zasady poufności. Spółka ta na konferencji prasowej dwa tygodnie temu poinformowała, że to Janicka przekazała Wydawnictwu Bauer rozwiązania z projektu opracowanego przez Edipresse magazynu „Flesz. Gwiazdy & Styl” (ukazać ma się w drugiej połowie października, dowiedz się więcej), nad którym Janicka pracowała w Edipresse. Koncepcję tę Bauer miał wykorzystać przy wprowadzeniu działu “Show Style” w magazynie “Show” w połowie sierpnia br. (więcej na ten temat). Od początku września br. Janicka została naczelną “Show”.

- Wyrażam głębokie oburzenie formą, w jakiej kierownictwo wydawnictwa Edipresse poinformowało o okolicznościach mojego odejścia z tej firmy. Informuję, że nie uczestniczyłam w pracach nad dodatkiem “Show Style”, a wypowiedzi przedstawicielek Edipresse mijają się z prawdą i mają charakter pomawiający. Nie wyrażam zgody na bezprawne pomawianie mnie, a tym samym na rozpowszechnianie informacji, które narażają mnie na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania przeze mnie mojej pracy - mówi Anna Janicka.

>>> Bauer: ”Party” korzysta z koncepcji „Show”Naczelna “Show” wnosi o nakazanie publikacji przeprosin oraz o zasądzenie od Edipresse Polska kwoty 100 tysięcy złotych na rzecz „Fundacji Przyjaciół Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej” w Warszawie.

- Pozwu jeszcze nie otrzymaliśmy - informuje portal Wirtualnemedia.pl Magdalena Modrzewska, dyrektor wydawnicza w Edipresse Polska. - Kontynuujemy naszą ścieżką prawną dotyczącą złamania tajemnicy przedsiębiorstwa przez panią Annę Janicką - dodaje. Modrzewska przyznaje, że niewykluczone jest wytoczenie Janickiej sprawy w sądzie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redaktor naczelna “Show” pozwała Edipresse

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pardon
Janicka - co ty za glupoty wygadujesz? Nie uczestniczylas w pracach nad Show Style ale chyba dopiero w fazie drukowania dodatku...Bo cie nie wpuscili do drukarni... Karierowiczka bez grama uczciwosci!
10 8
odpowiedź
User
Były pracownik
Anetka, cicho już cicho... może wreszcie zapłacisz za swoje prostacwo, którym tyle zła wyrządziłaś wielu ludziom. Może wreszcie i korporacja zobaczy w ile problemów wpędziłaś przez swoją głupotę napędzaną prowincjonalnymi ambicjami.
8 8
odpowiedź
User
merde
No właśnie!
8 8
odpowiedź
User
ForeverBlowingBubbles
Brawo, Ania! W końcu może ktoś przerwie proceder, który od kilku lat toczy wydawnictwo Edipresse. Może pan prezes, obserwując to, co dziś się dzieje w jego firmu i w jaki sposób przedstawiciele jego firmy "grają" na rynku, zdecyduje się na asset management. Czas przewietrzyć trochę kadry Edipresse. Osoby, które na konferencji prasowej bezpodstawnie oskarżają kogoś i wskazują z imienia i nazwiska, nie przedstawiając cienia dowodów swoich oskarżeń, powinny być stażystami, a nie wysokimi rangą managerami. Prawda jest taka, jak myślę, że panie dyrektorki i prezeski z Edipresse, jak zwykle w przypadku strategicznego projektu, nie podpisały żadnych dokumentów antykonkurencyjnych z Janicką. A jak się okazało, że ona odchodzi, drapały się nerwowo po głowie. Nic dziwnego, że Janicka odeszła - wszak jak trochę popracowała w Edipressie, pewnie zauważyła, że niekompetencja pewnych osób jest tam przytłaczająca i że nie ma ochoty się babrać w korporacyjnych grach, które polegają na łamaniu ludzi. Porozmawiajcie sobie z dobrymi redaktorami, często z wieloletnim doświadczeniem, którzy odchodzili z Edipresse, o to, jakie były ich powody. To, co teraz robią panie Modrzewska i jeszcze inne, których nazwisk nie pamiętam, to po prostu cyrk pod tytułem "Tonący brzydko się chwyta". Mam nadzieję, że pan prezes zrobi wreszcie porządek z tym babińcem.
8 8
odpowiedź
User
marek
Ania - do sądu z nimi! Możesz też do karnego. Nie daj się tym ostrygom!
8 8
odpowiedź