SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Redan zanotował wyższą sprzedaż w XII 2005 r.

Spółka odzieżowa Redan SA odnotowała w grudniu 2005 roku wzrost sprzedaży w sieciach Top Secret i Textilmarket.

Jak podaje zarząd w grudniu ubiegłego roku sieci detaliczne Grupy Kapitałowej Redan (Top Secret, Troll) rozpoczęły wyprzedaże kolekcji jesień/zima, co obniżyło jej marże.
 
„W sieci Troll wyprzedaż wpłynęła na obniżenie marży o 5 p.p. w porównaniu z miesiącem poprzednim. Wskaźnik sprzedaży z metra kwadratowego równy 842 zł był na poziomie podobnym jak wskaźnik osiągnięty przez tą sieć w grudniu 2004 r.” – czytamy w komunikacie.
 
W sieci Top Secret rozpoczęcie w grudniu intensywnych promocji wyprzedażowych doprowadziło do spadku marży brutto na sprzedaży do 37%.
 
„Wyprzedaże znajdują swoje odzwierciedlenie również w poziome sprzedaży z metra kwadratowego. Wskaźnik ten był w sieci TS prawie dwukrotnie wyższy w grudniu (587zł/mkw) w porównaniu z listopadem (305 zł/mkw)” – informuje zarząd.
 
Według Rodanu, bardzo dobre wyniki sprzedażowe osiągnęła w minionym miesiącu sieć sprzedaży dyskontowej Textilmarket.
 
„Wynik 381 zł/mkw był najlepszym wynikiem tej sieci w 2005 r.” – podał Redan.
 
Po trzech kwartałach 2005 roku grupa Redanu miała 8,80 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 8,37 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 178,10 mln zł wobec 163,71 mln zł.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redan zanotował wyższą sprzedaż w XII 2005 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl