SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reklamy w TVN tanieją o 9 proc. Najdrożej przy „Faktach” i meczu Lechia - Barcelona

W lipcowym cenniku reklamowym TVN spoty są średnio o 9 proc. tańsze niż przed rokiem. Najwięcej kosztują reklamy przy „Faktach”, niedzielnych filmach i transmisji meczu Lechii Gdańsk z FC Barcelona.

Reklamy w TVN tanieją o 9 proc. Najdrożej przy „Faktach” i meczu Lechia - Barcelona

Za emisję spotu przy „Faktach” w dzień powszedni trzeba obecnie zapłacić 35,4 tys. zł (wszystkie podane w tekście kwoty to ceny netto reklam 30-sekundowych. Emisja w sobotę kosztuje 27,6 tys. zł, a w niedzielę - 36,4 tys. zł. To sporo więcej niż przed rokiem, kiedy ceny takich reklam wynosiły od 24,1 tys. zł do 32,5 tys. zł.

Jeśli chodzi o pasmo po godz. 20, to przy emitowanym w nim od poniedziałku do czwartku „W-11 Wydziale Śledczym” spoty kosztują 27,3 tys. zł, czyli 2,3 tys. zł mniej niż rok wcześniej. Z reklamę przy filmie w piątek po godz. 20 trzeba zapłacić maksymalnie 28,4 tys. zł, przy sobotnim filmie w tym paśmie - 21,6 tys. zł, a przy niedzielnym - 31,6 tys. zł. To więcej niż w lipcu ub.r., kiedy takie spoty kosztowały, odpowiednio, 23,7, 17,5 i 26,4 tys. zł.

>>> Akcja „Bikini”, relacje z plaż i Agnieszka Szulim w „Dzień dobry wakacje” w TVN

W sobotę 20 lipca po godz. 20 telewizja TVN pokaże towarzyski mecz piłkarski Lechii Gdańsk z FC Barceloną (więcej na ten temat). Spoty przy transmisji kosztują od 26,1 do 30,1 tys. zł.

Wśród pakietów GRP najdroższy jak zwykle jest ten skierowany do mężczyzn w wieku 16-39 lat - jeden GRP kosztuje w nim 5,96 tys. zł, o 400 zł więcej niż rok wcześniej. Natomiast cena GRP w pakiecie do wszystkich widzów w wieku 16-49 lat wynosi 3,73 tys. zł, czyli dokładnie tyle samo co przed rokiem.

TVN zaprezentował swój lipcowy cennik reklamowy jako drugi z głównym nadawców telewizyjnych. Od początku bieżącego tygodnia sprzedaż reklam na przyszły miesiąc prowadzi TVP (więcej o jej ofercie).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reklamy w TVN tanieją o 9 proc. Najdrożej przy „Faktach” i meczu Lechia - Barcelona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl