SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rekordowe poparcie PO, zyskuje też PiS

Spośród osób, które zadeklarowały udział w wyborach i miały sprecyzowane preferencje, 54 proc. zagłosowałoby w styczniu na PO, 24 proc. na PiS, a 11 proc. na SLD - wynika z sondażu TNS OBOP. Żadna inna partia nie przekroczyła w sondażu 5-procentowego progu wyborczego.

Rekordowe poparcie PO, zyskuje też PiS

Poparcie dla PSL wyraziło w sondażu 3 proc. ankietowanych zamierzających pójść na wybory i zdecydowanych na kogo oddać głos. Tyle samo respondentów chciałoby zagłosować na ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza.

Pozostałe ujęte w sondażu partie polityczne uzyskały albo po 1 proc. poparcia, albo było ono zerowe. Na jakąś inną partię głos chciałoby oddać 1 proc. badanych.

Po 1 proc. poparcia otrzymały: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Ruch Poparcia (ugrupowanie Janusza Palikota), Wolność i Praworządność (ugrupowanie Janusza Krowin-Mikkego), Partia Demokratyczna-demokraci.pl.

Jeszcze mniej osób zgłaszało gotowość głosowania na: Ligę Polskich Rodzin, Samoobronę, Polską Partię Pracy, Prawicę Rzeczypospolitej, Unię Polityki Realnej i Socjaldemokrację Polską.

Wśród respondentów, którzy zadeklarowali udział w wyborach, niezdecydowanych jak głosować było 18 proc.

Z sondażu wynika, że poparcie dla PO wzrosło w stosunku do badania z grudnia 2010 r. o 4 punkty proc.; notowania PiS poprawiły się o 2 punkty proc., a SLD - zmniejszyły o 1 punkt proc.

Na PSL w styczniu zagłosowałoby o 4 punkty proc. mniej ankietowanych niż w grudniu ub.r., a na PJN - o 1 punkt proc. więcej.

Udział w wyborach parlamentarnych zadeklarowało łącznie 66 proc. ankietowanych (36 proc. - zdecydowanie wzięłoby w nich udział, a 30 proc. raczej). Do urn nie wybiera się łącznie 29 proc. (11 proc. raczej nie, a 18 proc. zdecydowanie nie). 5 proc. badanych nie wyraziło zdania w tej kwestii.

TNS OBOP przeprowadził sondaż w dniach 7-10 stycznia, na losowej grupie 974 osób od 18 roku życia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowe poparcie PO, zyskuje też PiS

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx(:
a co tu komentować,przecież to fikcja.
ankieterzy mają przykazane nie schodzić poniżej 50%
8 8
odpowiedź
User
szczepan
przestańcie wreszcie ściemniać. Myślę, że dawno powinniście przestać okłamywać to społeczeństwo. Teraz już nie musicie , już wszystko prawie rozkradliście, zacznijcie mówić prawdę.
8 8
odpowiedź
User
jp
im gorzej w kraju to poparcie dla PO rosnie szybciej-oszusci
8 8
odpowiedź
User
maniek 94c
fikcja, fikcja i oszustwo nie wierze w coś takiego. PO nic nie robi a zyskuje poparcie. Jak to jest?!
8 8
odpowiedź
User
lolek
Jak podniosa vat do 101 procent to sie nie zmieszcza w jednej calosci. WYgraja 105procent do 0 i powiedza ze te 5 to imigranci
8 9
odpowiedź