SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowe wpływy BBC

BBC Worldwide przynosi BBC rekordowe wpływy sięgające 141 mln funtów

Siódmy rok z rzędu BBC Worldwide, komercyjne ramię BBC, zwiększyła wpływy generowane przez siebie dla całej Korporacji, podwyższające przychody z tytułu abonamentu. Rekordowa kwota 141 milionów funtów uzyskana w roku obrotowym 2003/2004 oznacza wzrost o 14% w stosunku do 123 milionów funtów z poprzedniego roku.

Pomimo licznych wyzwań i niezwykle silnej konkurencji, przychody z działalności bieżącej, w tym joint venture, wzrosły o 3%, licząc rok do roku, z 640 milionów funtów w roku obrotowym 2002/2003 do 657 milionów funtów w roku obrotowym 2003/2004. 

Ponadto, zysk BBC Worldwide, po uwzględnieniu zysków i strat nadzwyczajnych, wzrósł do poziomu 37 milionów funtów z 32 milionów funtów uzyskanych w roku obrotowym 2002/2003, choć zysk na działalności obniżył się do 37 milionów funtów z poziomu 44 milionów funtów, głównie w wyniku spadku kursu dolara amerykańskiego.
Wśród zeszłorocznych sukcesów wymienić można Deep Blue - pełnometrażowy film dokumentalny na motywach serialu telewizyjnego zatytułowanego Błękitna planeta, stworzony w koprodukcji z Greenlight Media i przeznaczony do wyświetlania w kinach; dalszy wzrost nadawanego za pośrednictwem telewizji kablowej kanału BBC America oraz nowy program dla dzieci - Balamory.

Jak stwierdził Dyrektor Naczelny BBC Worldwide, Rupert Gavin: "Te rekordowe wyniki to rzecz nadzwyczajna w okresie globalnej recesji, która mocno dotknęła rynków telewizyjnych i reklamowych. To nasz największy wkład w ofertę programową BBC w całej historii naszego istnienia. Wpływy rzędu 141 milionów funtów oznaczają, iż dodajemy rocznie niemal 6 funtów do każdej opłaty abonamentowej na terenie Wielkiej Brytanii."

BBC Worldwide Limited jest komercyjnym ramieniem oraz spółką w 100% zależną od BBC. Powstała ona w 1994 roku w celu stworzenia zintegrowanego podejścia do różnorakich elementów działalności komercyjnej prowadzonej przez BBC i obejmującej m.in. działalność nadawcy telewizyjnego, kanały, działalność wydawniczą, licencjonowanie produktów, Internet oraz programy interaktywne. Zadaniem BBC Worldwide jest maksymalizacja wartości aktywów BBC z korzyścią dla abonentów oraz dla potrzeb finansowania produkcji programowej nadawcy publicznego.
Prowadzona działalność nie obejmuje BBC World ani beeb.com.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowe wpływy BBC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl