SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rekordowy spadek RMF FM, tracą też Radio ZET i “Jedynka”

RMF FM pozostaje liderem rynku radiowego, mimo dużego spadku - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl. Początek 2012 r. był  udany dla Radia Maryja, Eski Rock i TOK FM.

RMF FM było najczęściej wybieraną stacją przez mieszkańców naszego kraju w okresie luty-kwiecień 2012 r. - pokazuje najnowsza fala badania Radio Track SMG/KRC A Millward Brown Company opracowana przez portal Wirtualnemedia.pl. Udział w rynku RMF FM wyniósł 24,0 proc., co oznacza, że w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku stacja straciła 1,4 punktu proc.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET, które straciło 0,7 punktu proc. udziału w rynku radiowym (15,3 proc.). Na najniższym stopniu podium uplasował się Program 1 Polskiego Radia z wynikiem na poziomie 11,8 proc. (spadek o 0,5 punktu proc.).

Czwarte miejsce przypadło dla Trójki Polskiego Radia, która w ciągu roku utrzymała swój stan posiadania (8,6 proc.).

Na piątym miejscu uplasowało się Radio Maryja, które dynamicznie zwiększa swój udział w rynku. W ostatnim roku, radio którym kieruje o. Rydzyk, zyskało 39 proc. (3,00 proc.).

Udział w czasie słuchania%luty-kwiecień 2012luty-kwiecień 2011luty-kwiecień 2010luty-kwiecień 2009luty-kwiecień 2008luty-kwiecień 2007luty-kwiecień 2006
Radio RMF FM24,00%25,40%28,20%27,00%23,10%22,60%21,60%
Radio ZET15,30%16,00%15,80%16,30%18,90%19,20%19,00%
Jedynka 11,80%12,30%12,80%11,90%12,30%12,30%14,30%
Trójka8,60%8,60%7,50%6,00%5,90%6,60%6,20%
Radio Maryja3,00%2,30%2,20%2,30%2,20%2,10%2,40%
ESKA ROCK1,70%1,50%1,50%0,90%0,20%--
TOK FM1,40%1,30%1,30%1,00%1,20%1,00%0,80%
RMF Classic0,90%0,80% 0,6% 0,5% - - -
Dwójka0,70%0,50%0,90%0,60%0,60%0,70%0,80%
Czwórka0,40%0,50%0,20%0,10%0,30%0,30%0,80%
Chilizet0,40%0,40%0,40%0,30%0,00%--
Radio PiN0,10%0,20%0,20%----


Dane o rynku radiowym za ostatni rok.

Udział w czasie słuchania%luty - kwiecień 2011maj 2011 - lipiec 2011sierpień - paźdz. 2011listopad - styczeń 2012luty - kwiecień 2012
Radio RMF FM25,4%25,5%27,2%25,4%24,0%
Radio ZET16,0%16,6%16,1%15,3%15,3%
Jedynka 12,3%11,7%11,1%12,3%11,8%
Trójka8,6%8,0%8,2%8,0%8,6%
Radio Maryja2,3%2,1%2,1%2,2%3,0%
ESKA ROCK1,5%1,7%1,4%1,7%1,7%
TOK FM1,3%1,3%1,2%1,5%1,4%
RMF Classic0,8%0,8%0,6%0,7%0,9%
Dwójka0,5%0,6%0,7%0,7%0,7%
Czwórka0,5%0,4%0,4%0,5%0,4%
Chilizet0,4%0,4%0,5%0,5%0,4%
Radio PiN0,2%0,1%0,1%0,2%0,1%
n=2108421061210292105221045

 
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rekordowy spadek RMF FM, tracą też Radio ZET i “Jedynka”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
arnie
Dlatego tak się boją Trwam na DVB-T.
odpowiedź
User
nieujawniony
RMF w każdym sondażu traci i będzie tracił, gdyż ludziom już się nudzi ta muzyczna komercyjna sieczka, którą serwują cały dzień na okrągło. RMF było kieeedyś fajnym radiem i osobiście przez 15 lat byłem fanem tego radia, ale teraz coraz częściej wolę sobie włączyć Trójkę (zwłaszcza w sobotnie noce). Pozdrawiam Atelier ;)
odpowiedź
User
asdw kocham RMF FM a brzydzę się Radiem ZET
Te ujawniony, nie przegiąłeś właśnie RMF FM jest dalej fantastycznym radiem tylko słuchacz stał się wymagający, a ty nim właśnie jesteś.
Ja słucham RMF FM 8 godzin dziennie i jest wspaniale, na okrągło fajna muzyka, świetna zabawa i zawsze powtarzam zawsze jest dobrze poinformowany przez najlepszych dziennikarzy w kraju.
Spróbuj to jakąś wytłumaczyc.
odpowiedź