SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reporterzy z TV Trwam, TVP Info, TVP Katowice i „Panoramy” w redakcji „Wiadomości” TVP1

Po objęciu kierownictwa „Wiadomości” TVP1 przez Marzenę Paczuską zmieniła się część zespołu redakcyjnego. We wtorek jako reporterzy programu zadebiutowali Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki.

Jarosław Olechowski, fot. TVPArticle

Nowi dziennikarze zadebiutowali we wtorkowym głównym wydaniu „Wiadomości”. Zupełnie nową osobą w redakcji flagowego programu informacyjnego TVP1 jest Klaudiusz Pobudzin, poprzednio przez kilka lat pracujący w Telewizji Trwam jako reporter i prowadzący program publicystyczny „Polski punkt widzenia”.

Do redakcji „Wiadomości” dołączył też Jarosław Olechowski, od 2008 roku reporter TVP Info. Relacjonował on m.in. katastrofę w Smoleńsku w 2010 roku. W przeszłości był reporterem TV Puls i dziennikarzem „Rzeczpospolitej”.

We wtorkowym wydaniu serwisu TVP1 pojawił się też materiał Małgorzaty Wiśniewskiej, dotąd wieloletniej reporterki „Panoramy” TVP2, która zajmuje się głównie tematyką medyczną.

Czwartą nową osobą w zespole „Wiadomości” jest Marcin Tulicki, związany z TVP Katowice, gdzie jest reporterem serwisu „Aktualności” i autorem programu „Bez korekty”. W przeszłości związany był z gazetą „Wiadomości Zagłębia”.

Zmiany to efekt objęcia funkcji kierownika redakcji „Wiadomości” przez Marzenę Paczuską, która zastąpiła na tym stanowisku Piotra Kraśkę - ten po 25 latach rozstał się z Telewizją Polską. Paczuska była przez wiele lat wydawcą programu  i TVP Info, a także wiceszefową „Wiadomości” w latach 2009-2010. Ostatnio pracowała w redakcji reportażu TVP1.

Jak już informowaliśmy, dotąd wypowiedzenia wręczono: dwóm wydawcom „Wiadomości” Piotrowi Jaźwińskiemu i Grzegorzowi Sajórowi, reporterom Jackowi Tacikowi i Elżbiecie Byszewskiej oraz sekretarzowi redakcji Maciejowi Czajkowskiemu.  Natomiast z TVP Info rozstali się Piotr Maślak i Karolina Lewicka, którzy także przygotowywali materiały dla „Wiadomości” (od września ub.r.).

Zawieszone w prowadzeniu „Wiadomości” są Beata Tadla i Diana Rudnik, przy czym ta druga prowadzi serwisy w TVP Info. Ze starego składu prowadzących na antenie pojawia się tylko Krzysztof Ziemiec. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nową gospodynią programu zostanie Danuta Holecka, a być może dołączy do niego też Michał Rachoń z TV Republika.

Aleksandra Gieros-Brzezińska, rzecznik prasowa TVP, nie komentuje zmian w redakcji  „Wiadomości”.  Z Marzeną Paczuską nie udało nam się we wtorek skontaktować.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w grudniu ub.r. średnia widownia „Wiadomości” wyniosła 3,78 mln osób.

Dołącz do dyskusji: Reporterzy z TV Trwam, TVP Info, TVP Katowice i „Panoramy” w redakcji „Wiadomości” TVP1

79 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dres
Mam w d... płacenie abonamentu na polityczną tv. Wzywam do aktu nieposłuszeństwa narodowego. Zero na tacę PISU.
odpowiedź
User
marketer
pisowskie mendy w natarciu
odpowiedź
User
xnesk
Mnie ciekawi czy pan z telewizji Ojca Dyrektora będzie jednocześnie pracował w TVP i TV Trwam.
odpowiedź