SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rewolucja w ramówce Radia Bis

BIS Polskie Radio zmienia swoją ramówkę, dostosowując ją do nowej strategii. Zwiększono grupę docelową stacji.

„Jeżeli będziesz chciał się dowiedzieć, jeżeli będziesz chciał usłyszeć, co mówią inni, jeżeli będziesz chciał zrozumieć, co czujesz ty, a co cały świat, jeżeli będziesz chciał myśleć, i nie będziesz się tego wstydził, to będziesz słuchać BIS Polskiego Radia” – informuje media Jacek Sobala, nowy szef stacji.

Jacek Sobala został w ubiegły czwartek powołany przez prezesa Polskiego Radia Krzysztofa Czabańskiego na stanowisko szefa Biski, zastępując tym samym Kamila Dąbrowę.

BIS Polskie Radio w nowej ramówce będzie kładło nacisk na kontakt ze słuchaczami, którzy chcą wiedzieć więcej o świecie i życiu.

„Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z „BISki” najlepsze radio w Polsce – inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane. Jak to zrobić wiem! Jeśli mi nie pozwolą odejdę” – napisał w liście do słuchaczy Jacek Sobala.
 
Zmienił się też target stacji – został rozszerzony do 30 roku życia (wcześniej obejmował on grupę wiekową 12-20 lat, teraz będzie to grupa 15-30).

Ramówka tygodniowa będzie podzielona na pasma: poranne (6.00-9.00), audycja dla dzieci (9.00-10.00), południowe (10.00-14.00), popołudniowe (14.00-18.00), wieczorne (18.00-22.00) i nocne (22.00-6.00). Weekendowy układ pasm będzie dość podobny.

Bez zmian pozostają audycje skierowane do najmłodszych – „Zygzak z Kredką” oraz niedzielne „Bardzo Inne Słuchowiska”, nie zmieniają się także proporcje oraz ilość muzyki i słowa na antenie.

W nowej formule programowej stacji nie mieszczą się „ciężkie” gatunki muzyki.

„Nie będą one prezentowane na naszej antenie. W tej chwili zmiany dotyczą głównie audycji „Mocne nocne” (zostają zastąpione „Nocnym oddechem muzyki”) i „Lekkie dzienne”. Jednak upodobania muzyczne autorów tych audycji są na tyle rozległe, że część z nich na pewno pozostanie w stacji” – powiedział Piotr Kordaszewski, odpowiedzialny za muzykę w radiu.

Dużym zaskoczeniem było zdjęcie z anteny przez Sobalę programu Maxa Cegielskiego „Masala”. Dokładnie chodziło o wypowiedź, jaką autor zamieścił jako komentarz do swojej ostatniej audycji i polityczny charakter tej wypowiedzi.

Chodziło o cytat: „Nigdy więcej” (antyrasistowska grupa przyp. red.) od 1990 roku odnotowała czterdzieści ofiar śmiertelnych agresji na tle ksenofobicznym. (...) podżegający do przemocy faszyści są często blisko związani z Ligą Polskich Rodzin i z Młodzieżą Wszechpolską. Zabójcy mają więc poparcie w rządzie Rzeczpospolitej, a posłowie, urzędnicy i ministrowie z tych organizacji są pośrednio współwinni śmierci niewinnych ludzi” (więcej).
Decyzja Sobali postrzegana jest jako polityczna. Audycje Cegielskiego znane były z wyraźnie lewicowych poglądów.

Początki przygody z radiem Jacka Sobali wiążą się z Radiem „Solidarność”. Potem było Radio „ESKA”, gdzie był on dj-em, redaktorem i dyrektorem programowym. Następnie Radio „TOK Fm”. Prowadził on również poranki w Radio „PIN”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucja w ramówce Radia Bis

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl