SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Reżyser "Seksmisji" pozwał RMF FM

"Ciemność, widzę ciemność" może kosztować krakowską stację 150 tys. zł

Juliusz Machulski, reżyser i scenarzysta "Seksmisji" żąda od RMF FM 150 tys. zł. Powód - wykorzystanie przez krakowską stację w jednej ze swoich reklamówek kwestii "Ciemność, widzę ciemność", pochodzącej z filmu "Sekmisja".

- To dzisiaj już kultowy zwrot, wypromowany przecież przez film i wygłaszającego go aktora. A radio wykorzystało go bez zgody mojego klienta, dla wylansowania własnej marki - tłumaczy "Gazecie Wyborczej" mec. Krzysztof Stępiński, pełnomocnik reżysera.

W reklamówce RMF FM emitowanej podczas zeszłorocznej kampanii Jerzy Stuhr wcielający się w postaci posłów zasiadających w Sejmie na koniec jednego z krótkich filmiku mówi: "Ciemność, widzę ciemność".

Tymczasem kwestie ta znają dobrze miłośnicy "Seksmisji", gdy wypowiada ją grany przez Jerzego Stuhra bohater:

"He, he. Mówiłem - rachu-ciachu i po strachu! Ciemność, widzę ciemność! Ciemność widzę!" - wykrzykuje.

Rzeczniczka krakowskiego RMF Anna Kozłowska nie chciała powiedzieć wprost, czy cytat zaczerpnięto z komedii Machulskiego.

- Naszym zdaniem jest to związek frazeologiczny, który jest powszechnie stosowany i nie podlega ochronie prawa autorskiego - stwierdziła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Anna Kozłowska, rzeczniczka RMF.
- Takim zwrotem już w przeszłości posługiwały się inne postaci historyczne - dowodziła.

- Radio stosuje uniki. Zapożyczenie jest ewidentne - uważa mec. Stępiński.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Reżyser "Seksmisji" pozwał RMF FM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl