SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ricoh z Hitachi

Firma Ricoh Co., Ltd. poinformowała o podpisaniu przez Ricoh i Hitachi porozumienia podstawowego, na mocy którego Hitachi przekaże firmie Ricoh wszystkie swoje akcje spółki całkowicie zależnej Hitachi Printing Solutions, Ltd.

Ricoh przykłada dużą wagę do umacniania swojej pozycji w branży drukarek, stanowiącej ważny element w strategii rozwoju firmy. W tym celu rozbudowuje linie produktów przeznaczonych na rynek kolorowych drukarek biurowych, drukarek dla systemów o znaczeniu krytycznym oraz usług druku na żądanie (POD). Są to rynki, na których Ricoh dopiero rozpocznie działania. Oprócz konwencjonalnych kanałów sprzedaży kopiarek firma będzie też rozbudowywać kanał sprzedaży IT. Dzięki tym inicjatywom Ricoh zoptymalizuje TDV (całkowity wolumen dokumentów) jako cel strategiczny w dziedzinie rozwiązań przetwarzania obrazu.

Zgodnie z porozumieniem podstawowym, Ricoh przejmie firmę Hitachi PRS, cieszącą się dużym uznaniem w branży drukarek dla systemów o znaczeniu krytycznym, szybkich drukarek na rynek usług druku na żądanie, jak również niższej klasy kolorowych drukarek laserowych. Udział Hitachi PRS w korporacji Ricoh przyczyni się nie tylko do szybszego rozwoju technologii, produktów i zasobów ludzkich, ale także do wzrostu wartości korporacji Ricoh.

Ze swojej strony firma Hitachi dokłada wszelkich starań, aby zdobyć rynki światowe we wszystkich obszarach działalności, zgodnie ze swoim średniookresowym planem „HITACHI Plan II”. Porozumienie podstawowe zostało zawarte właśnie w kontekście tego planu. Dla Hitachi drukarki są niezwykle ważnymi produktami w branży systemów informacyjnych i komunikacyjnych i firma ta pragnie zapewnić klientom jeszcze wydajniejsze rozwiązania, utrzymując jednocześnie bliskie partnerstwo z Ricoh.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ricoh z Hitachi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl