SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"RMF i Agora szkodzą Polsce"

Czarzasty tłumaczy się posłom

W liście przesłanym posłom Włodzimierz Czarzasty członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji napisał, że interesy ekonomiczne dużych firm medialnych, jak Agora czy RMF, "mogą być szkodliwe dla dalszej budowy demokratycznego państwa".

Sekretarz KRRiTV uważa, że publikacje w "Wyborczej" mają go zdyskredytować, a przede wszystkim osłabić jego pozycję "jako tego, który może stanąć na drodze interesom ekonomicznym niektórych największych krajowych firm medialnych".

"Interesy te mogą być szkodliwe dla dalszej budowy demokratycznego państwa polskiego, bowiem mogą spowolnić lub uniemożliwić rozwój demokracji w środowiskach lokalnych przez ograniczenie dostępu do informacji związanej z miejscem zamieszkania" - informuje posłów Czarzasty.

Wśród firm, których interesy mogą być szkodliwe dla demokratycznego państwa, Czarzasty wymienia Agore i radio RMF FM.

"Uważam, że po kilkumiesięcznych przykrych dla mnie i mojej rodziny doświadczeniach mam prawo mieć poważne wątpliwości co do niezawisłości dziennikarskiej 'Gazety Wyborczej' i niektórych rozgłośni radiowych od swoich właścicieli oraz zastrzeżenia co do rzetelności działań dziennikarskich podejmowanych przez te media. Mam również wątpliwości co do zasad etyki zawodowej, które stosuje kierownictwo spółki Agora" - napisał Czarzasty do posłów.
-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "RMF i Agora szkodzą Polsce"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl