SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roaming ciągle głównie dla biznesu

Według analizy firmy Ericsson, korzystanie z międzynarodowego roamingu danych wciąż pozostaje przede wszystkim domeną klientów biznesowych.

Roaming ciągle głównie dla biznesu

Choć według danych Unii Europejskiej wykorzystanie roamingu w latach 2007-2012 wzrosło aż o 630 procent przy jednoczesnym spadku cen tego typu usług, to obecnie generuje on tylko 0,5 procenta całkowitego ruchu danych w sieciach. Roaming dotyczy przede wszystkim krajów UE. W Szwecji tylko 3 procent transferu danych dotyczyło krajów spoza wspólnoty. W Szwajcarii, gdzie ten wynik jest jednym z najwyższych, jest to 23 procent.

Zdecydowanie najczęściej roaming wykorzystują użytkownicy telefonów kojarzonych z biznesem - BlackBerry, iPhone'a i najbardziej zaawansowanych modeli z Androidem. Na dominację biznesu w tym obszarze wskazuje też niewielka sezonowość widoczna z ilości transferowanych danych. Jeśli chodzi o podróżujących za granicę posiadaczy BlackBerry, aż 65-80 procent z nich korzysta z transmisji danych w ramach roamingu. W przypadku iPhone'a i wysokiej klasy telefonów z Androidem jest to 20-40 procent, choć ogólny wynik platformy Google znacząco zaniżają modele low-endowe.

Ericsson zwraca też uwagę na to, że urządzenia mobilne cieszące się dużą popularnością na lokalnych rynkach - laptopy, niskiej klasy smartfony z Androidem czy podstawowe telefony komórkowe, mają bardzo niewielki udział w roamingu danych.

Komisja Europejska zapowiedziała niedawno, że w przyszłym roku zamierza całkowicie znieść opłaty roamingowe (czytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roaming ciągle głównie dla biznesu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl