SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rokita musi przeprosić członka zarządu TVP

Jan Rokita przegrał proces o naruszenie dóbr osobistych, jaki wytoczył mu członek zarządu TVP Sławomir Siwek.

Rokita ma opublikować przeprosiny w prasie i wpłacić 10 tys. zł na Świątynię Opatrzności Bożej. Nieprawomocny wyrok w tej sprawie zapadł w środę.

- Sąd uznał powództwo o naruszenie dóbr osobistych i w wydanym wyroku nakazał pozwanemu opublikowanie pisemnych przeprosin w prasie oraz wpłacenie 10 tys. zł na Świątynię Opatrzności Bożej - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie Waldemar Żurek.

W wyroku sąd zamieścił treść anonsu z przeprosinami, jakie Jan Rokita powinien opublikować w "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej" w ciągu dwóch tygodni od uprawomocnienia się wyroku.

Ma on brzmieć następująco: "Przepraszam pana Sławomira Siwka za to, że podczas konferencji prasowej PO w dniu 11 maja 2006 roku użyłem w stosunku do jego osoby sformułowań godzących w jego dobre imię i cześć poprzez wypowiedź: Wejście do telewizji postaci, do telewizji publicznej tego rodzaju postaci, jest zagrożeniem dla elementarnych standardów panujących w telewizji publicznej i dotyczących nie czego innego, tylko sfery pieniędzy. Jan Maria Rokita".

Oprócz wpłaty 10 tys. zł na Fundację Budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, Rokita na mocy wyroku musi też zwrócić Sławomirowi Siwkowi 1477 zł kosztów procesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rokita musi przeprosić członka zarządu TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl