SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rośnie handel elektroniczny

Pierwszy kwartał 2004 r. eCard zamknął niemal czterokrotnym wzrostem obrotów w stosunku do I kwartału 2003 r.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2004 r. eCard zautoryzował 100 792 transakcje o łącznej wartości 35,2 mln zł. Oznacza, to wzrost obrotów o 381% w stosunku do I kwartału ubiegłego roku i 257% wzrost liczby transakcji. Średnia wartość transakcji w pierwszych trzech miesiącach tego roku wyniosła 348,95 zł i jest o 48% wyższa niż średnia wartość transakcji z I kwartału 2003 r.

"Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu obrotów zrealizowanych przez naszych klientów w stosunku kwartał do kwartału, możemy oczekiwać potwierdzenia, naszych szacunków dotyczących rynku w tym roku" - powiedział Allan Wodzyński, Prezes Zarządu eCard S.A.

Zakładając, że kartą płaci średnio niemal 25% klientów sklepów internetowych, to można szacować, że wartość całej sprzedaży B2C w internecie 1 mld zł. Wyliczenia te nie uwzględniają obrotów generowanych przez serwisy aukcyjne.

"Niewątpliwie na wzrost obrotów znaczący wpływ miała i w dalszym ciągu ma oferta się tanich przewoźników lotniczych. Ale warto też podkreślić, że coraz więcej firm świadczących usługi dla klienta masowego takich jak telefonia komórkowa oraz tv cyfrowa i kablowa, zaczęło przyjmować płatności kartami poprzez internet i telefon" - dodaje Piotr Kaczanowski, Z-ca Dyrektora Sprzedaży i Marketingu eCard S.A. - "Jesteśmy przekonani, że sektor firm oferujących masowe usługi będzie patrzył coraz przychylniejszym wzrokiem na klientów z kartą płatniczą"

Z usługi autoryzacji online eCard S.A. korzysta obecnie 375 sklepów i firm.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie handel elektroniczny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl