SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie liczba klientów Orange. Na koniec czerwca 14,947 mln użytkowników

W drugim kwartale bieżącego roku Orange zanotowało przychód wysokości 3,67 miliarda złotych. To 9,9 procenta mniej niż rok wcześniej.

Rośnie liczba klientów Orange. Na koniec czerwca 14,947 mln użytkowników

Spadają również zyski firmy. Jeszcze rok temu Orange od kwietnia do końca czerwca zarobiło 255 milionów złotych. W analogicznym okresie w tym roku wynik ten spadł aż o 70,2 procenta. Orange zanotowało 76 milionów złotych zysku. Firma zastrzega jednak, że negatywny wpływ na wyniki miało obniżenie stawek MTR, które weszło w życie na początku tego roku (czytaj więcej). W samym drugim kwartale kosztowało to Orange 164 miliony złotych. Bez tej regulacji przychody operatora zmalałyby tylko o 5,5 procenta. Duży spadek to też w pewnym stopniu udział Euro 2012, które rok temu przełożyło się na wyższe wyniki Orange.

W skali roku Orange zwiększyło liczbę klientów komórkowych o 190 tysięcy, czyli 1,3 procenta. Obecnie wynosi ona już 14,95 miliona. Z tego 7,98 miliona stanowią użytkownicy ofert typu pre-paid, reszta to natomiast klienci abonamentowi. Firma notuje wzrost prawie we wszystkich obszarach, za wyjątkiem telefonii stacjonarnej i stacjonarnego internetu szerokopasmowego (spadki odpowiednio o 8 i 1,2 procenta w ciągu roku). Najszybciej rozwijają się oferty Orange Open (z zaledwie 2 do 125 tysięcy użytkowników), 3P (107,9 procenta wzrostu) oraz internetu mobilnego (27,2 procenta wzrostu).

- Strategia komercyjna, jaką wdrażamy od kilku miesięcy temu, zaczyna przynosić rezultaty: w szczególności, zarówno oferta konwergentna Orange Open jak i oferta nju mobile notują zachęcający popyt ze strony klientów. Zgodnie z przewidywaniami, te rozwiązania nie przekładają się jeszcze na poprawę trendu przychodów i rentowności, ale dzięki dyscyplinie kosztowej i koncentracji na generowaniu wolnych przepływów pieniężnych, w pierwszym półroczu osiągnęliśmy wyniki zgodne z celami całorocznymi - powiedział prezes Orange, Maciej Witucki, którego na tym stanowisku już wkrótce ma zastąpić Bruno Duthoit (czytaj więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba klientów Orange. Na koniec czerwca 14,947 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl