SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ross Hoffman odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Twittera

Ross Hoffman, wiceprezes Twittera ds. treści i kontaktów z partnerami postanowił zrezygnować ze stanowiska. Hoffman przepracował w serwisie 7 lat i jest kolejnym wysokim menedżerem opuszczającym firmę w ostatnim czasie.

 

Fot. LinkedIn Article

O swojej decyzji rezygnacji z fotela wiceprezesa Twittera Ross Hoffman poinformował w tweetcie dodając, że nie ma na razie sprecyzowanych dalszych planów zawodowych.

Przez ostatni rok Hoffman pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za dostarczanie do serwisu treści pochodzących od zewnętrznych partnerów, w tym mediów.

Hoffman kierował oddzielnym zespołem, który został w dużej skali dotknięty zwolnieniami przeprowadzonymi w serwisie jesienią ub.r. Rola pozostałych pracowników zespołu została także zmieniona – doszły im obowiązki związane ze sprzedażą reklam.

Hoffman nie powiedział o tym wprost, ale o jego rezygnacji mógł przesądzić fakt, że po ostatniej zapowiedzi rozszerzenia obecności mediów na Twitterze obsługę najważniejszych kontraktów powierzono bezpośrednio dyrektorowi operacyjnemu Anthony’emu Noto, a nie zespołowi kierowanemu przez Hoffmana.

Hoffman nie jest jedynym menedżerem wysokiego szczebla, który ostatnio postanowił opuścić Twittera. Kilka dni wcześniej podobną decyzję podjął Ameet Ranadive, wiceprezes ds. rozwoju produktu.

W I kwartale br. Twitter zanotował 548 mln dol. przychodów i stratę na poziomie 62 mln. Liczba użytkowników Twittera wzrosła do 328 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ross Hoffman odchodzi ze stanowiska wiceprezesa Twittera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl