SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Rozwój bez granic'

Microsoft inauguruje konkurs 'Rozwój bez granic' - Develop without the Borders.

Celem rywalizacji jest opracowanie aplikacji opartej na 2007 Microsoft Office system, na potrzeby dowolnie wybranej instytucji non-profit. Konkursowe rozwiązania mają pomóc w sprawniejszym zarządzaniu organizacją użyteczności publicznej lub też automatyzować prace biurowe, usprawniając tym samym działanie jednostki. Suma nagród w konkursie, w którym mogą wziąć udział firmy z całego świata zajmujące się tworzeniem oprogramowania, wynosi 150 tysięcy dolarów. Partnerem przedsięwzięcia jest firma HP.

„Otwierając poznańskie Centrum Innowacji polski oddział Microsoft zainicjował już w bieżącym roku wzmożone działania z partnerami biznesowymi. Celem działalności Centrum jest wspomaganie partnerów w tworzeniu bezpiecznych aplikacji. Dodatkowo warszawskie Centrum Innowacji Microsoft, znajdujące się w siedzibie firmy, prowadzi konsultacje w zakresie metodologii projektów budowy aplikacji. Konkurs „Rozwój bez granic” jest kolejnym działaniem, pozwalającym naszym partnerom wykazać się kreatywnością w międzynarodowym współzawodnictwie, nie wspominając już o świetnej możliwości pozyskania grantu na wdrożenie rozwiązania, wspomagającego działanie wybranej instytucji charytatywnej” – powiedział Ronald Binkofski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale Microsoft.

Firmy programistyczne, zgłaszając chęć uczestnictwa w konkursie, same decydują, której z lokalnych organizacji non-profit chcą pomóc, dostarczając dostosowane do jej konkretnych potrzeb narzędzie informatyczne. Oprogramowanie to powinno pomóc w sprawniejszym zarządzaniu organizacją użyteczności publicznej lub automatyzować prace biurowe tej organizacji, usprawniając tym samym jej działanie.

„Polskie firmy programistyczne zazwyczaj bardzo chętnie brały udział w przedsięwzięciach na rzecz dobra publicznego. Liczymy na to, że także tym razem nie zabraknie Polaków w gronie finalistów konkursu o tak pożytecznym charakterze” – powiedział Jacek Maśliński, Information Worker Business Group Lead w polskim oddziale Microsoft.

Autorzy rozwiązania, które zostanie ocenione jako mające największy wpływ na funkcjonowanie organizacji oraz jak najpełniej wykorzystujące możliwości 2007 Microsoft Office system, otrzymają dodatkowo do 50 tys. dolarów na wdrożenie stworzonej przez siebie aplikacji.

Szczegóły na temat konkursu dostępne są na stronie http://www.developwithoutborders.com, a wysyłając e-mail na adres admin@developwithoutborders.com można uzyskać dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Rozwój bez granic'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl