SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruch coraz bliżej giełdy

NWZ Ruchu zdecydowało o emisji 11,90-15,55 mln akcji w ofercie publicznej na GPW.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie dystrybutora prasy Ruch zdecydowało o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki w drodze publicznej emisji akcji serii E od 11,9 mln szt. do 15,55 mln szt. na giełdzie warszawskiej, poinformowała spółka w piątek. 100-proc. właścicielem Ruchu jest Skarb Państwa.

„Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Ruch SA, reprezentowane przez Ireneusza Dąbrowskiego, wiceministra Skarbu Państwa, podjęło uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze publicznej emisji akcji. Kapitał zakładowy spółki może wzrosnąć z poziomu 40.939.930 zł do kwoty nie mniejszej niż 52.839.930 zł i nie większej niż 56.489.930 zł w drodze publicznej emisji akcji serii E (od 11,9 mln szt. do 15,55 mln szt.)”- czytamy w komunikacie.

„Środki pozyskane z emisji akcji spółka zamierza wykorzystać na sfinansowanie programu inwestycyjnego. Główne obszary inwestycji to rozwój i modernizacja sieci sprzedaży, informatyzacja oraz inwestycje w rozwój bazy logistycznej i kolportażowej. Jego realizacja ma zapewnić Ruchowi umocnienie pozycji lidera na rynku kolportażu prasy, a także rozwój własnej sieci sprzedaży i działalności na rynku dystrybucji towarów FMCG” – powiedział prezes spółki Adam Pawłowicz.

Ruch podał, że w najbliższym czasie planuje przekazać do Komisji Nadzoru Finansowego część ofertową prospektu emisyjnego. Pierwsza część prospektu spółki, tzw. rejestracyjna, została złożona w KNF 2 października br.

W I półroczu 2006 zysk netto Ruchu wyniósł 13,3 mln zł (wzrost o 7,9%), a przychody powiększyły się rok do roku o 2,4 % do 2,0 mld zł.

Funkcję oferującego Ruchu pełni Dom Maklerski PKO BP. Doradcą spółki w procesie przygotowania i przeprowadzenia publicznej oferty akcji jest BZ WBK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch coraz bliżej giełdy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl