SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch nie wyklucza akwizycji spółek z branży jeszcze w 2009 r.

Spółka Ruch czeka na odpowiedź od Kolportera w sprawie wstępnej oferty na ich saloniki prasowe, ale negocjuje także z innymi spółkami, wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa, Włodzimierza Białego. Według niego, nie można wykluczyć finalizacji konkretniej umowy jeszcze w tym roku.

Ruch nie wyklucza akwizycji spółek z branży jeszcze w 2009 r.

"Nie możemy na razie uzyskać informacji z firmy Kolporter, więc żadnej oferty jeszcze nie złożyliśmy. Posiadamy tylko ogólne informacje, ale memorandum nie otrzymaliśmy" - powiedział dziennikarzom w kuluarach Sejmu Biały.

Spółka Ruch jest zainteresowana salonikami prasowymi Kolportera, ale nie podjęte zostały jeszcze konkretne decyzje dotyczące ilości potencjalnych lokalizacji i ewentualnej ceny zakupu. Kolporter ma obecnie ok. 900 saloników i Biały nie wyklucza zakupu nawet wszystkich, ale odpowiedzialna odpowiedź i dokładna liczba padnie dopiero po dokładnym przeanalizowaniu poszczególnych punktów. Na razie jego zdaniem to "czysta futurologia".

"Spółka na pewno jest jednak w stanie sfinansować ten zakup pakietu od Kolportera, choć nie znamy oczywiście i nie zastanawialiśmy się nad ceną. Trudno więc mówić o finansowaniu, bo nie wykluczone, że nie przekracza ono obecnych możliwości spółki. Poza tym nie jesteśmy zadłużeni, więc są także duże możliwości pozyskania kapitału na zewnątrz" - uważa Biały.

Spółka nie negocjuje obecnie tylko z Kolporterem, jest w stałym kontekście także z innymi podmiotami z branży. Z kilkoma mniejszymi sieciami prowadzi nawet negocjacje o akwizycji lub innej formie współpracy.

"Staramy się przyglądać wszystkim potencjalnym możliwościom inwestycyjnym i jeśli coś się nam wydaje interesujące to podejmujemy rozmowy i składamy oferty, ale na pewno nie chcemy jednak przepłacać i kupować wszystko co tylko się pojawi na rynku jaki potencjalny przedmiot przejęcia. Myślę, że do końca roku może się jeszcze sporo wydarzyć, zarówno w zakresie akwizycji jak i nowych produktów lub usług" - podsumował Włodzimierz Biały.

Spółka Ruch miała 28,84 mln zł jednostkowej straty netto w I poł. 2009 roku wobec 6,22 mln zł straty rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 31,18 mln zł wobec 12,50 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły 1963,15 mln zł wobec 2069,04 mln zł rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • Ruch
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruch nie wyklucza akwizycji spółek z branży jeszcze w 2009 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl