SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza TVP Regionalna z 16 programami lokalnymi TVP

1 września br. rusza TVP Regionalna, kanał nadający lokalne programy 16 oddziałów terenowych TVP. Znajdą się w nim znane widzom programy, ale i nowe pozycje. Stacja dostępna będzie naziemnie i w kablówkach.

Rusza TVP Regionalna z 16 programami lokalnymi TVP

TVP Regionalna przejmie nadawanie programów ośrodków regionalnych obecnych dotąd w ramówce TVP Info, który stanie się pełnowymiarowym kanałem informacyjnym (więcej na ten temat).

W dni powszednie każdy z 16 oddziałów terenowych TVP będzie nadawał cztery i pół godziny własnego programu w godz. 7:30-8:00, 15:00-16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-22:30. W weekendy bloki lokalne będą łącznie o godzinę dłuższe i będą emitowane w godzinach: 10:00-11.00, 15:00 -16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-23:00 Resztę ramówki TVP Regionalnej zajmą programy stworzone przez ośrodki TVP i pokazywane w ramach tzw. pasma wspólnego.

- Znajdzie się tu miejsce dla regionalnego reportażu, znajdzie się czas na sprawy społeczne, gospodarkę, a nawet poradnictwo. Poświęcimy uwagę sprawom istotnym szczególnie dla małych społeczności, jak np. rynek pracy, samorządność, rozwój regionalny czy ekologia. Nie zabraknie oferty dla ludzi starszych, dla niepełnosprawnych, dla mniejszości narodowych czy wyznawców różnych religii - zapowiada Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych. - Widz TVP Regionalnej przede wszystkim dostanie telewizję w skali mikro: bliską, aktualną i przyjazną, a także interaktywną - dodaje.

Codziennie o godz. 8:00 nadawany będzie program “Co niesie dzień”, w którym znajdą się łącznie z reporterami z kilku ośrodków. Zapowiedzą bądź skomentują oni wydarzenia dnia. Program ze studia w Szczecinie poprowadzą dziennikarze znani z anten regionalnych. Po nim o 8.35 w ramówce znajdzie się pasmo “Reportaż z regionu” przedstawiające reportaże zrealizowane przez dziennikarzy oddziałów TVP.

Z kolei o godz. 16:30 zaplanowano pasmo magazynów tematycznych. W poniedziałki pojawi się w nim program “Czas na pracę, praca na czasie” (poruszać będzie on problemy rynku pracy), we wtorki “Polska samorządna” (magazyn o tym jak samorządowcy rozwiązują problemy ludzi), w środy “Lider” (program prezentujący liderów lokalnych społeczności), a w czwartki “Relacje” (magazyn przybliżający zjawiska ekonomiczne). Natomiast w piątki zobaczyć będzie można programy o ludziach niepełnosprawnych i seniorach.

Wieczorem między 21.00 a 22.00 emitowany będzie godzinny blok publicystyczno-informacyjny. Pojawią się w nim takie pozycje jak “Echa dnia”, “Echa dnia - komentarze” i “Dziennik regionów”. Będą one miały charakter podsumowania wydarzeń dnia z ich analizą i eksperckim komentarzem.

Z anteny TVP Info do TVP Regionalnej przeniesione zostaną reporterskie magazyny „Telekurier” (emisja w dni powszednie o 19.00) i „Raport z Polski” (emisja o 16.00), a także takie pozycje jak „Młodzież kontra”, “Głos regionów”, czy “Telenowyny”. Programy te zostaną odświeżone.

Nowymi magazynami w pasmie wspólnym będą m.in. program motoryzacyjny “Czas na jazdę”, program ogrodniczy “Ogródek bez ogródek”, prowadzony przez Magdalenę Żakowską, oraz program o sporcie i rekreacji “Rusz się, człowieku”. W ofercie TVP Regionalnej znajdzie się też cykl “Antenowe remanenty” prezentujący archiwalne programy ośrodków regionalnych czy filmy dokumentalne nadawane w ramach pasma “Zobacz dokument”.

Kanał TVP Regionalna nadawać będzie na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie zajmie miejsce TVP Info. Stacja dostępna będzie też we wszystkich pakietach (analogowych i cyfrowych) sieci kablowych, bowiem jest objęta zasadą tzw. must carry. Nie wiadomo natomiast, czy chociaż jedna wersja TVP Regionalnej trafi na satelitę Hot Bird, skąd dotychczas dla platform cyfrowych nadawano TVP Info z pasmem warszawskim.

- Jesteśmy w trakcie negocjacji z platformami co do sposobu emisji. Wersja warszawska TVP Regionalnej nie jest jedyną braną pod uwagą opcją, bo Warszawa nie jest kluczowym rynkiem dla platform cyfrowych - mówi nam osoba z TVP. Programy TVP Regionalnej oglądać będzie można też na urządzeniach mobilnych, dzięki aplikacji TVP Stream.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza TVP Regionalna z 16 programami lokalnymi TVP

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Semen Zabuski
Nie regionalnymi. 16 wojewódzkimi, wg administracyjnej reformy czerwonego Millera. W Polsce nie ma 16 regionów. Są partyjne enklawy, utworzone po to, aby aparat partyjny miał się gdzie paść. Na koszt podatnika.
odpowiedź
User
michał87
telewizja prowincjonala o zasięgu ogólnopolskim z nie dużą oglądalnościa
odpowiedź
User
Neo
PROSZĘ PAŃSTWA 1 WRZEŚNIA W POLSCE SKOŃCZYŁA SIĘ TELEWIZJA REGIONALNA.
ROZPOCZĘŁA SIĘ TELEWIZJA WIEJSKA. NAJLEPSZY PROGRAM, TO ANTENOWE REMANENTY- CZYLI ZOBACZ TO PO RAZ TYSIECZNY, BO NIE MAMY KASY NA NOWE PROGRAMY, MUSIMY ZAPŁACIĆ NASZYM GWIAZDOM pORANNYM I WIECZORNYM.
odpowiedź