SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła europejska wersja Politico, skupi się na ośrodkach władzy w Brukseli

Amerykański serwis Politico wystartował z platformą Politico Europe, która ma relacjonować wydarzenia z różnych dziedzin na obszarze Europy. - Myślałem o tym projekcie trochę jak o ciąży. Mam nadzieję, że urodziliśmy zdrowe dziecko, które szybko będzie dojrzewać - mówi Matthew Kaminski, redaktor naczelny Politico Europe.

Article

Pomysł na powołanie do życia Politico Europe powstał w ub. r., gdy rozmowy w tej sprawie podjęli przedstawiciele wydawnictwa Axel Springer oraz amerykańskiej centrali Politico.

Zgodnie z zapowiedziami Matthew Kaminskiego, redaktora naczelnego Politico Europe przedstawionymi w wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl nowy serwis ma zajmować się przede wszystkim europejską sceną polityczną ze szczególnym naciskiem na ośrodki władzy Unii Europejskiej działające w Brukseli (przeczytaj wywiad).

Na głównej stronie Politico Europe użytkownicy znajdą najnowsze informacje, a także pogłębione analizy i komentarze dziennikarzy na temat bieżących wydarzeń oraz interesujących zjawisk pojawiających się w różnych dziedzinach życia. Oddzielną część stanowią teksty poświęcone regulacjom wprowadzanym na obszarze UE i związanymi z tym konsekwencjami.

Wraz ze startem nowego serwisu na rynku ma się także ukazać tygodnik będący uzupełnieniem treści pojawiających się na platformie Politico Europe. Tytuł ma być rozpowszechniany za darmo w największych stolicach europejskich w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Redakcja nie wyklucza, że w przyszłości tygodnik będzie dystrybuowany także w Polsce, a w serwisie pojawią się polskie akcenty, między innymi w postaci polskojęzycznych podcastów (więcej na ten temat).

Codzienne wydanie Politico Europe przygotowuje ponad 30 dziennikarzy i publicystów. - Pracowaliśmy nad tym projektem przez długie miesiące - podkreśla w tekście powitalnym na łamach serwisu Kaminski. - Myślałem o nim trochę jak o ciąży, i z pewnością nie uniknęliśmy nerwowych momentów. Mam nadzieję, że urodziliśmy zdrowe dziecko, które szybko będzie dojrzewać.

Politico to amerykańska organizacja dziennikarska założona w 2007 r. Obecnie oprócz wersji europejskiej wydaje w USA internetowy serwis Politico.com, który odwiedza ok. 8 mln użytkowników miesięcznie. Publikuje także dziennik ukazujący się w nakładzie ok. 35 tys. egzemplarzy w Waszyngtonie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła europejska wersja Politico, skupi się na ośrodkach władzy w Brukseli

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl