SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła TV Trwam

We wtorek po południu rozpoczęła działalność Telewizja Trwam

Transmisją uroczystości religijnych z Drohiczyna (podlaskie) rozpoczęła we wtorek po południu działalność Telewizja Trwam.

Telewizja transmituje na swojej antenie uroczystą mszę polową odbywającą się z powodu kilku ważnych dla Drohiczyna rocznic: czwartej rocznicy pobytu papieża w Drohiczynie i 25-tej rocznicy jego pontyfikatu, 750-tej rocznicy koronacji na króla Rusi Daniela Romanowicza, prawnuka Bolesława Krzywoustego i 750-ej rocznicy kanonizacji św. Stanisława. Relację prowadzi także Radio Maryja.

Transmisję telewizyjną poprzedziła krótka modlitwa w intencji telewizji Trwam odmówiona przez bpa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Biskup, na którego zaproszenie telewizja Trwam przyjechała do Drohiczyna, poprosił o "błogosławieństwo" dla ojca Rydzyka, pracowników telewizji i tych wszystkich, którzy będą ją tworzyli, ale też tych, "którzy będą z niej korzystali". Mówił też, że ludzie "potrzebują dobrej nowiny i pomocy Matki Najświętszej".

"Telewizja powinna służyć kościołowi, ojczyźnie i każdemu człowiekowi i powinien to być środek społecznego komunikowania się, a nie środek masowej manipulacji" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk, który powitał wszystkich na antenie. O. Rydzykowi pomagał podczas transmisji ojciec Jan Król. W Drohiczynie jest jeden wóz transmisyjny telewizji Trwam.

Ojciec Rydzyk powiedział, że o szczegółach działalności telewizji poinformuje w czwartek, gdy zacznie ona nadawanie regularnego programu. Zaapelował o kupowanie dekoderów i zachęcał do współpracy.

Właścicielem telewizji Trwam jest fundacja Lux Veritatis, kierowana przez o. Tadeusza Rydzyka. Koncesję na telewizję 14 marca podpisał ówczesny przewodniczący KRRiT Juliusz Braun. Od tego dnia fundacja miała trzy miesiące na rozpoczęcie emisji.

Telewizja Trwam początkowo miała ruszyć w Wielkanoc, ale zrezygnowano z tego, gdyż - jak wyjaśniał o. Rydzyk - na czas nie zawarto umów z telewizjami kablowymi. Od 31 maja rozpoczęto codzienną emisję próbnych programów z kaset.

Zgodnie ze złożonym do KRRiT wnioskiem, telewizja Trwam będzie przedsięwzięciem komercyjnym. W odróżnieniu od Radia Maryja, telewizja Trwam ma być finansowana zarówno ze środków fundacji pochodzących głównie z darowizn, jak i z wpływów z reklam.

Na antenie telewizji Trwam najwięcej miejsca mają zająć programy o charakterze edukacyjno-poradnikowym, a następnie publicystyczne i religijne. Planowane jest także nadawanie programów informacyjnych oraz filmów fabularnych i dokumentalnych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła TV Trwam

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl