SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ryanair i British Airways będą dochodzić odszkodowań

Tanie irlandzkie linie lotnicze Ryanair potwierdziły, że będą w sądzie dochodzić odszkodowań od rządu Wielkiej Brytanii.

Ryanair obliczył, że zaostrzenie reżimu odpraw na brytyjskich lotniskach kosztowało go prawie 5 milionów euro.

Już w zeszły piątek założyciel i dyrektor Ryanair, Michael O'Leary, dał rządowi w Londynie tydzień na złagodzenie przepisów na lotniskach. Powiedział wówczas, że rygorystyczne przeszukiwanie zwykłych rodzin jadących na wakacje to "bezsensowna szopka", która nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem lotów.

Tygodniowe ultimatum Ryanairu wygasło wczoraj i O'Leary zapowiedział złożenie pozwu. Wyraził przy tym opinię, że dalsze restrykcje na lotniskach, dwa tygodnie po alarmie antyterrorystycznym, to zwycięstwo ekstremistów.
 
Brytyjski rząd odmawia zarówno złagodzenia reżimu odpraw, jak i wypłaty rekompensat.

O odszkodowania zamierzają się też starać wielkie linie lotnicze British Airways. Ale za cel obrały nie tyle rząd, co Brytyjski Zarząd Lotnisk, zarzucając mu nieudolność organizacyjną po zaostrzeniu środków bezpieczeństwa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryanair i British Airways będą dochodzić odszkodowań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl