SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ryszard Krauze na polu naftowym

Jeden z najbogatszych Polaków, współwłaściciel Prokomu i Biotonu Ryszard Krauze, poważnie rozważa wejście w biznes naftowy za pośrednictwem zależnej od Prokom Investments spółki Petrolinvest.

Czytamy w "Pulsie Biznesu".

Według nieoficjalnych informacji, chodzi o zakup udziałów w spółkach z dostępem do złóż ropy naftowej. Zaawansowane negocjacje powinny zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Zwieńczeniem planów ma być wprowadzenie Petrolinvestu na giełdę.

"Rozważane są różne lokalizacje, w tym w jednym z krajów byłego Związku Radzieckiego. Negocjacje trwają i powinny zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Chodzi o stworzenie kompleksowego koncernu paliwowego, który poza sprowadzaniem i sprzedawaniem surowców prowadziłby także prace wydobywcze" - mówi informator dziennika.

Informacji tych nie udało się potwierdzić u Ryszarda Krauzego. Dwa inne wiarygodne źródła przyznały jednak, że plany inwestycji w biznes paliwowy są w Prokomie rozważane. "Temat jest bardzo delikatny. Dopóki nie zakończą się negocjacje, nic więcej nie możemy powiedzieć" - ucina rozmowę rozmówca gazety.

Według "Pulsu Biznesu" inwestycja nie będzie się wiązała ze zmianami kapitałowymi w grupie Prokomu czy Biotonu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ryszard Krauze na polu naftowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl