SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rzecznik PO: PiS cenzuruje aktywność naszych posłów w TVP, potrzebna solidarność opozycji

Wydawca programu „Woronicza 17” zaproponował, aby biuro prasowe PO wytypowało innego polityka zamiast posła Michała Szczerby. - Nie możemy się zgodzić żeby PiS cenzurował aktywność polityczną naszych posłów. Liczymy na gest solidarności ze strony innych ugrupowań opozycyjnych - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Jan Grabiec, rzecznik prasowy klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej.

Article

Program publicystyczny „Woronicza 17” emitowany jest w TVP Info na żywo w każdą niedzielę o godz. 9.50. Prowadzący Michał Rachoń omawia z politykami najważniejsze tematy mijającego tygodnia. W sobotę wieczorem rzecznik prasowy klubu PO Jan Grabiec ujawnił na Twitterze, że TVP Info nie zgodziło się na udział posła Michała Szczerby w programie.

- SKANDAL @tvp_info chce wyrzucić z #Woronicza17 @MichalSzczerba. Wobec cenzury potrzeba solidarności opozycji @Nowoczesna @nowePSL @sldpoland. Wydawca #Woronicza17 prosił o wskazanie przedstawiciela PO, zgłosiliśmy @MichalSzczerba, ale PiS się nie zgodził. Nie poddamy się cenzurze - zatweetował Grabiec.

Pierwotnie do dzisiejszego wydania „Woronicza 17” Platforma Obywatelska wytypowała posła Marcina Kierwińskiego, ale przed weekendem okazało się, że nie może on pojawić się w studiu. W piątek przed południem biuro prasowe PO poinformowało o tym wydawcę „Woronicza 17”, wskazując jednocześnie następcę - posła Michała Szczerbę.

- Po jakimś czasie uzyskaliśmy odpowiedź telefoniczną od wydawcy, że PiS nie zgadza się na to. Takie informacje otrzymujemy czasem, że niektórzy nasi posłowie - np. Marcin Kierwiński czy Michał Szczerba - są niepożądani przez biuro prasowe PiS i nie życzą sobie ich w programach TVP - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl poseł Jan Grabiec, rzecznik prasowy klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej.

Co na to Telewizja Polska? - Droga Platformo, czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący Schetyna - skomentował pismo biura prasowego partii Michał Rachoń, prowadzący „Woronicza 17”.

Nie wiadomo, kto będzie reprezentował PO w niedzielę w studiu „Woronicza 17”. W sobotę biuro prasowe Platformy Obywatelskiej raz jeszcze potwierdziło (pismo publikujemy poniżej), że osobą wskazaną do udziału w nagraniu jest Michał Szczerba. - Wydawca próbował namawiać nas do zmiany, dzwonił także do poszczególnych posłów i zapraszał ich indywidualnie do programu - opisuje Jan Grabiec. Rzecznik PO wyjaśnia Wirtualnemedia.pl, że poseł Szczerba pojawi się w niedzielę w budynku Telewizji Polskiej, aby wystąpić w audycji.

Przypomnijmy, że na początku czerwca poseł Michał Szczerba w „Gościu Wiadomości” TVP1 skrytykował prowadzącego Krzysztofa Ziemca, zarzucając mu, że jest na usługach „PiS-owskiej, propagandowej telewizji”. Natomiast w marcu Michałowi Szczerbie cofnięto zaproszenia do dwóch programów TVP Info i audycji radiowej Jedynki. Wydawca „Minęła dwudziesta” wyjaśnił Szczerbie, że przyczyną jest to, że nie chcą z nim dyskutować na wizji politycy PiS.

Jan Grabiec zaznacza, że Platforma Obywatelska nie planuje i nie nawołuje do bojkotu Telewizji Polskiej, a politycy tej partii nadal będą przyjmować zaproszenia do audycji publicystycznych TVP. - Chcemy poinformować o tym, jak traktowany jest nasz poseł. Zachowanie wydawcy TVP Info odbieramy jako rodzaj cenzury oraz represji wynikającej z oceny działalności sejmowej posła Michała Szczerby i decyzji politycznej, nie mającej nic wspólnego z aktywnością wydawcy. Nie możemy się zgodzić żeby PiS cenzurował aktywność polityczną naszych posłów. Liczymy na gest solidarności ze strony innych ugrupowań opozycyjnych - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Jan Grabiec.

- Jako poseł opozycji wybieram się jutro do #Woronicza17. Rozumiem, że PO znów szykuje posła Szczerbę na twarz kolejnego cyrku w Sejmie? - napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz‏, poseł Kukiz ’15.

W niedzielę rano Michał Szczerba z Janem Grabcem pojawili się w siedzibie Telewizji Polskiej. Ochrona nie wpuściła Szczerby do studia, uzasadniając, że do „Woronicza 17” zaproszono innego polityka PO.

Jan Grabiec i Marcin Kierwiński skrytykowali to na krótkiej konferencji prasowej przed siedzibą TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik PO: PiS cenzuruje aktywność naszych posłów w TVP, potrzebna solidarność opozycji

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aspen
Jeśli Szczerba jest twarzą cyrku, to Adruszkiewicz jest twarzą bezbrzeżnej pustki intelektualnej.
36 29
odpowiedź
User
Xlo
Szczerba twarz totalnej opozycji
Może zaprosić go do Tańca z gwiazdami
40 46
odpowiedź
User
sky
A jak to jest w tvn n.p. w programach "kawa na ławę", kropka nad i" czy "czarno na białym" - albo w polsacie - "piaskiem po oczach" albo "śniadanie" w radiu zet - partie polityczne decydują o tym jaki polityk weźmie w nich udział czy dziennikarze prowadzący program
31 15
odpowiedź
User
ostatnia paróweczka hrabiego Barry Kenta
Czy naprawdę trzeba poświęcać tyle czasu gościowi, na którego w wyborach głosowało dokładnie 4919 osób?
35 21
odpowiedź
User
Ela
Co to ma być? A wirtualnemedia powtarza tylko narracje pana Grabca, pomijając całkowicie to, iż poseł szczerba nie był zaproszony do programu, co powiedział dokładnie Michał Rachoń. Od kiedy to partia wskazuje prowadzącemu kogo ma zaprosić? Dlaczego wirtualnemedia są takie stronnicze w podawaniu wszelkich informacji?
36 45
odpowiedź