SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rzecznik PO: PiS cenzuruje aktywność naszych posłów w TVP, potrzebna solidarność opozycji

Wydawca programu „Woronicza 17” zaproponował, aby biuro prasowe PO wytypowało innego polityka zamiast posła Michała Szczerby. - Nie możemy się zgodzić żeby PiS cenzurował aktywność polityczną naszych posłów. Liczymy na gest solidarności ze strony innych ugrupowań opozycyjnych - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Jan Grabiec, rzecznik prasowy klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej.

Article

Program publicystyczny „Woronicza 17” emitowany jest w TVP Info na żywo w każdą niedzielę o godz. 9.50. Prowadzący Michał Rachoń omawia z politykami najważniejsze tematy mijającego tygodnia. W sobotę wieczorem rzecznik prasowy klubu PO Jan Grabiec ujawnił na Twitterze, że TVP Info nie zgodziło się na udział posła Michała Szczerby w programie.

- SKANDAL @tvp_info chce wyrzucić z #Woronicza17 @MichalSzczerba. Wobec cenzury potrzeba solidarności opozycji @Nowoczesna @nowePSL @sldpoland. Wydawca #Woronicza17 prosił o wskazanie przedstawiciela PO, zgłosiliśmy @MichalSzczerba, ale PiS się nie zgodził. Nie poddamy się cenzurze - zatweetował Grabiec.

Pierwotnie do dzisiejszego wydania „Woronicza 17” Platforma Obywatelska wytypowała posła Marcina Kierwińskiego, ale przed weekendem okazało się, że nie może on pojawić się w studiu. W piątek przed południem biuro prasowe PO poinformowało o tym wydawcę „Woronicza 17”, wskazując jednocześnie następcę - posła Michała Szczerbę.

- Po jakimś czasie uzyskaliśmy odpowiedź telefoniczną od wydawcy, że PiS nie zgadza się na to. Takie informacje otrzymujemy czasem, że niektórzy nasi posłowie - np. Marcin Kierwiński czy Michał Szczerba - są niepożądani przez biuro prasowe PiS i nie życzą sobie ich w programach TVP - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl poseł Jan Grabiec, rzecznik prasowy klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej.

Co na to Telewizja Polska? - Droga Platformo, czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący Schetyna - skomentował pismo biura prasowego partii Michał Rachoń, prowadzący „Woronicza 17”.

Nie wiadomo, kto będzie reprezentował PO w niedzielę w studiu „Woronicza 17”. W sobotę biuro prasowe Platformy Obywatelskiej raz jeszcze potwierdziło (pismo publikujemy poniżej), że osobą wskazaną do udziału w nagraniu jest Michał Szczerba. - Wydawca próbował namawiać nas do zmiany, dzwonił także do poszczególnych posłów i zapraszał ich indywidualnie do programu - opisuje Jan Grabiec. Rzecznik PO wyjaśnia Wirtualnemedia.pl, że poseł Szczerba pojawi się w niedzielę w budynku Telewizji Polskiej, aby wystąpić w audycji.

Przypomnijmy, że na początku czerwca poseł Michał Szczerba w „Gościu Wiadomości” TVP1 skrytykował prowadzącego Krzysztofa Ziemca, zarzucając mu, że jest na usługach „PiS-owskiej, propagandowej telewizji”. Natomiast w marcu Michałowi Szczerbie cofnięto zaproszenia do dwóch programów TVP Info i audycji radiowej Jedynki. Wydawca „Minęła dwudziesta” wyjaśnił Szczerbie, że przyczyną jest to, że nie chcą z nim dyskutować na wizji politycy PiS.

Jan Grabiec zaznacza, że Platforma Obywatelska nie planuje i nie nawołuje do bojkotu Telewizji Polskiej, a politycy tej partii nadal będą przyjmować zaproszenia do audycji publicystycznych TVP. - Chcemy poinformować o tym, jak traktowany jest nasz poseł. Zachowanie wydawcy TVP Info odbieramy jako rodzaj cenzury oraz represji wynikającej z oceny działalności sejmowej posła Michała Szczerby i decyzji politycznej, nie mającej nic wspólnego z aktywnością wydawcy. Nie możemy się zgodzić żeby PiS cenzurował aktywność polityczną naszych posłów. Liczymy na gest solidarności ze strony innych ugrupowań opozycyjnych - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Jan Grabiec.

- Jako poseł opozycji wybieram się jutro do #Woronicza17. Rozumiem, że PO znów szykuje posła Szczerbę na twarz kolejnego cyrku w Sejmie? - napisał na Twitterze Adam Andruszkiewicz‏, poseł Kukiz ’15.

W niedzielę rano Michał Szczerba z Janem Grabcem pojawili się w siedzibie Telewizji Polskiej. Ochrona nie wpuściła Szczerby do studia, uzasadniając, że do „Woronicza 17” zaproszono innego polityka PO.

Jan Grabiec i Marcin Kierwiński skrytykowali to na krótkiej konferencji prasowej przed siedzibą TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik PO: PiS cenzuruje aktywność naszych posłów w TVP, potrzebna solidarność opozycji

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aspen
Jeśli Szczerba jest twarzą cyrku, to Adruszkiewicz jest twarzą bezbrzeżnej pustki intelektualnej.
36 29
odpowiedź
User
Xlo
Szczerba twarz totalnej opozycji
Może zaprosić go do Tańca z gwiazdami
40 46
odpowiedź
User
sky
A jak to jest w tvn n.p. w programach "kawa na ławę", kropka nad i" czy "czarno na białym" - albo w polsacie - "piaskiem po oczach" albo "śniadanie" w radiu zet - partie polityczne decydują o tym jaki polityk weźmie w nich udział czy dziennikarze prowadzący program
31 15
odpowiedź