SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rzecznik prasowy nowym prezesem Interia.pl

Konflikt pomiędzy akcjonariuszami Interia.pl. Większościowy udziałowiec, firma Comarch, odwołała osoby związane z RMF FM.

Zgodnie z przewidywaniami wczorajsze NWZ spółki Interia.pl dokonało zmian  w kierownictwie portalu. Z zarządu spółki odwołano prezesa zarządu Jacka Pasławskiego, wiceprezesa Marcina Borka oraz członka zarządu Marcina Jędrycha, czyli osoby związane z RMF FM, mniejszościowym udziałowcem portalu (9 793 385 głosów - 40,90% ogólnej liczby głosów oraz 44,73% głosów na WZA). Równocześnie firma Comarch (11 609 625 głosów - 48,48% ogólnej liczby głosów oraz 53,02% głosów na tym WZA.) powoła na stanowisko prezesa zarządu portalu Interia.pl Grzegorza Błażewicza  oraz na stanowisko wiceprezesa Dariusza Mazurkiewicza.

To nie jedynie roszady jakie miały w poniedziałek miejsce na NWZ spółki Interia.pl. Dokonano także zmian w składzie rady nadzorczej spółki: odwołano z rady nadzorczej spółki Krzysztofa Nepelskiego  (dyr. marketingu radia RMF FM) ze stanowiska przewodniczącego oraz Henryka Niedośpiała. NZWA powołało na ich miejsce Janusza Filipiaka (właściciel formy Comarch) na przewodniczącego rady nadzorczej oraz Grzegorza Szymańskiego na członka rady nadzorczej.

Co oznaczają te zmiany?

Wszystko wskazuje na to, że Comarch jest zainteresowany sprzedażą Interia.pl

- Obecnie portalem Interia.pl zainteresowanych kilku inwestorów, powiedział  Janusz Filipiak, prezes Comarchu. Prezes nie potwierdza ani nie zaprzecza, że Interię chce kupić koncern Axel Springer Polska ( m.in. “Dziennik” i “Fakt”).

„Nie wykluczam sprzedaży akcji Interii. Nie są to dla nas aktywa strategiczne. Nie chcę ani potwierdzać, ani zaprzeczać, że prowadzimy rozmowy z Axelem” – powiedział Filipiak.

Prezes Comarchu dodał jednak, że jest kilku zainteresowanych nabyciem akcji portalu.

„Do sprzedaży Interii musi być jednak zgoda dwóch głównych akcjonariuszy, więc nie jest to prosty proces” – powiedział Filipiak.

Kazimierz Gródek, prezes RMF FM, jest zaskoczony postawą Comarchu.

- Jeżeli Comarch mówi o gotowości sprzedaży swojego pakietu akcji, powinien powstrzymać się od zmian w zarządzie - powiedział "Rz".

Zgodnie ze statutem RMF ma prawo pierwokupu akcji portalu należących do Comarchu i jest nimi zainteresowana.

Wczoraj Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. złożyło wniosek zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki INTERIA.PL S.A., który miałby się odbyć  w terminie pomiędzy 20 - 30 listopada 2006 roku z porządkiem obrad obejmującym zmiany w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki i przeprowadzenie wyboru członków Rady Nadzorczej.

Nowy zarząd Interii

Grzegorz Błażewicz

Grzegorz Błażewicz urodzony 1976 roku w Tarnowie, posiada dyplomy magistra filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego i marketingu i zarządzania polsko-francuskiej Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej. W 2000 roku odbył staż w agencji PR Shore Fire Media w Nowym Jorku obsługującej przemysł rozrywkowy w USA, a w 2001 w agencji PR Connors Communications w Londynie obsługującej rynek nowych technologii w Wielkiej Brytanii. W latach 2002-2004 pełnił funkcję Kierownika ds. PR w ComArch S.A. Od 2005 roku Dyrektor działu Marketing&PR w ComArch S.A. odpowiadając za całokształt działań marketingowych i wizerunek spółki na rynkach krajowych i zagranicznych.

Dariusz Mazurkiewicz

Dariusz Mazurkiewicz urodzony w 1977 w Chorzowie, posiada dyplom magistra marketingu i zarządzania Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej. Odbył tematyczne staże w Groupe Meaban, Vannes. Od 2002 roku zatrudniony w centrali Michelin we Francji. W latach 2002-2005 na stanowisku kontrolera zarządzania Dyrekcji Linii Produktów Specjalistycznych. Od 2006 roku pełni funkcję Dyrektora Finansowego spółki Societe d’Etudes et Applications Michelin odpowiedzialnej za działalność badawczo-rozwojową w Grupie Michelin, na którym odpowiada za dział rachunkowo-księgowy, analitykę projektów R&D, budżetowanie centrum i portfela projektów badawczych.

Nowi członkowie rady nadzorczej

Prof. Janusz Filipiak

Lat 54 - Prezes Zarządu spółki COMARCH SA

Janusz Filipiak posiada wykształcenie wyższe, jest profesorem doktorem habilitowanym w zakresie nauk technicznych. Od 1997 roku pozostaje profesorem zwyczajnym na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. W latach 1991 - 1998 kierował Katedrą Telekomunikacji AGH w Krakowie.

Filipiak jest autorem ponad stu publikacji z zakresu telekomunikacji i teleinformatyki, autorem sześciu książek z zakresu teleinformatyki (trzy z nich zostały wydane w Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej), redaktorem czasopism i konsultantem instytucji krajowych i zagranicznych. Ponadto Pan Filipiak jest członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN. Ukończył szkolenie menedżerskie w Japonii.

Grzegorz Jan Szymański

Lat 35

Szymański studiował informatykę na Politechnice Warszawskiej. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego. Od ponad 12 lat jest związany z rynkiem kapitałowym.

W 1994 roku rozpoczął pracę w CDM PEKAO SA, następnie pracował w PEKAO/ALLIANCE TFI SA oraz PEKAO/ALLIANCE PTE SA.

W latach 2000-2002 pracował w Grupie PZU, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie wielomiliardowymi aktywami Grupy.

Na przełomie 2002/2003 był prezesem zarządu Mostostal Gdańsk SA, a od czerwca 2003 pracuje w BPH TFI SA. na stanowisku Dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzecznik prasowy nowym prezesem Interia.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl