SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” z większymi przychodami i zyskiem

W zeszłym kwartale Grupa Gremi Media, wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 5,1 proc. do 24,35 mln zł oraz zysku netto z 3,03 do 3,12 mln zł. - Zarówno trwająca pandemia, jak i wywołujący ogromne emocje na rynku proces sprzedaży akcji spółki, nie przerwały trendu wzrostowego naszych wyników finansowych - komentuje prezes firmy Tomasz Jażdżyński.

Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media Article

Kwartalne przychody gotówkowe Grupy Gremi Media wzrosły z 19,76 do 21,18 mln zł, a wpływy barterowe zmalały z 3,41 do 3,18 mln zł. Firma nie wyszczególnia w sprawozdaniach finansowych, ile wyniosły wpływy ze sprzedaży jej tytułów prasowych, a ile z usług reklamowych w prasie i internecie.

- Udany trzeci kwartał pozwolił podtrzymać tendencję zwyżkową wyników finansowych i rentowności narastająco za pełne dziewięć miesięcy. To już czwarty rok z rzędu, w którym poprawiamy wskaźniki efektywności naszej działalności - komentuje Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

Koszty własne sprzedaży Grupy Gremi Media zwiększyły się z 12,54 do 13,25 mln zł, koszty sprzedaży - z 4,42 do 5,08 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - z 2,53 do 3,17 mln zł.

Firma wydaje dzienniki „Rzeczpospolita” i „Parkiet” oraz miesięcznik „Uważam Rze Historia”, a także serwisy internetowe, m.in. Rp.pl, Parkiet.com i Sportdziennik.com. Według danych PBC we wrześniu br. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Rzeczpospolitej” zmalało rok do roku o 10,3 proc. do 36 549 egz., a „Parkietu” - wzrosła o 5 proc. do 4 048 egz.

Ponadto Gremi Media ma większościowe pakiety w spółkach e-Kiosk i KancelarieRP oraz 47 proc. udziałów spółki MMC Conferences organizującej konferencje biznesowe.

Kwartalny zysk Gremi Media w górę, mniejszy zysk w trzech kwartałach

Skorygowany zysk EBITDA Grupy Gremi Media w minionym kwartale zwiększył się rok do roku z 4,86 do 5,18 mln zł, zysk operacyjny zmalał z 3,64 do 3,33 mln zł, a zysk netto wzrósł z 3,03 do 3,12 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach br. firma osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych z 69,4 do 71,26 mln zł, skorygowanego zysku EBITDA z 15,63 do 16,27 mln zł oraz spadek zysku EBITDA z 12,06 do 9,82 mln zł.

- Bardzo cieszy nas fakt, iż udaje się tego dokonać w trudnych warunkach w jakich przyszło nam w tym roku pracować. Zarówno trwająca pandemia, jak i wywołujący ogromne emocje na rynku proces sprzedaży akcji spółki, nie przerwały trendu wzrostowego naszych wyników finansowych. To efekt ogromnego zaangażowania całego zespołu - podkreśla Tomasz Jażdżyński.

Kto kupi Gremi Media?

Większościowym akcjonariuszem Gremi Media jest kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI, ma walory stanowiące 73,8 proc. kapitału i 80,3 proc. głosów na walnym zgromadzeniu wydawcy. Pod koniec marca br. KCI poinformowało, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego pakietu akcji Gremi Media. Zaczęło współpracę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie odpowiadać za „przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji”.

Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl na początku listopada z rozmów w sprawie przejęcia od KCI większościowego pakietu akcji Gremi Media wycofała się Wirtualna Polska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zainteresowane kupnem są państwowe koncerny PZU i Orlen, przy czym oba oficjalnie temu zaprzeczyły.

Gremi Media na bocznym rynku giełdowym NewConnect jest notowane od listopada 2017 roku.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” z większymi przychodami i zyskiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl