SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Rzeczpospolita" zamyka i zmienia

28 czerwca ostatni "Magazyn" dziennika "Rzeczpospolita". Zmiany w dziale politycznym

Według redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", Macieja Łukasiewicza, decyzja o zamknięciu Magazynu została podyktowana względami ekonomicznymi. Koszty jego wydawania - jak mówił - przewyższały znacznie wpływy z reklam, Magazyn przynosił rocznie "wielomilionowe" straty. Łukasiewicz dodał, że była to decyzja przykra, ponieważ wydawca dobrze oceniał Magazyn pod względem merytorycznym.

Część wydawanych dotąd na Magazyn pieniędzy "Rzeczpospolita" zamierza zainwestować w nowe wyspecjalizowane dodatki cotygodniowe.

- Uważamy, że są one bardziej potrzebne czytelnikowi Rzeczpospolitej - powiedział Łukasiewicz.

Po wakacjach ma się pojawić dodatek skierowany do młodych czytelników, a także odrębny poświęcony Unii Europejskiej.

Wkrótce w "Rzeczpospolitej" nastąpi też zmiana na stanowisku szefa działu politycznego. Zapadła już decyzja o odwołaniu przebywającego na urlopie Krzysztofa Gottesmana, który pełnił tę funkcję od ponad 10 lat.

- Od dłuższego czasu oczekiwałem zmiany formuły działu politycznego, zmiany sposobu pracy, ciekawszych materiałów, większego dynamizmu, większej dociekliwości, głębszych analiz zjawisk, które się w tym kraju dzieją i nie uzyskałem tego od działu - tłumaczył tę decyzję Łukasiewicz.

Decyzja o tym, kto obejmie kierownictwo zespołu politycznego ma zapaść na początku lipca. Gottesman otrzymał natomiast propozycję objęcia funkcji kierowniczej w zespole opinii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rzeczpospolita" zamyka i zmienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl