SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Salon24.pl: 12 proc. udziałów za 0,5 mln zł, reszta na New Connect

Igor Janke i Radosław Krawczyk sprzedali Markowi Darczukowi za 0,5 mln zł 12 proc. udziałów w swojej spółce Salon24.pl. W przyszłym roku zamierzają podnieść jej wycenę do 5 mln zł i wprowadzić na rynek New Connect.

Marek Marczuk, współwłaściciel firm z branży spożywczej i nieruchomościowej takich jak Stefpol, EdiMarket i Markus, kupił 142 tys. akcji zwykłych Salon24.pl z serii C, płacąc 3,5 zł za jedną. Te udziały stanowią 12 proc. wartości spółki przy wycenie w wysokości 4 mln zł oraz dają 9 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Większościowymi właścicielami Salon24.pl pozostają dziennikarz „Rzeczpospolitej” Igor Janke oraz członek zarządu Merlin.pl Radosław Krawczyk, który dotychczas mieli w firmie po połowie udziałów. Do spółki należy przede wszystkim Salon24.pl, założony 5 lat temu przez Igora Janke portal z blogami o tematyce społeczno-politycznej. Ostatnio firma uruchomiła też podobny serwis sportowy Sportifo24.pl i technologiczny Tek24.pl, a w najbliższym czasie ruszy z serwisem lifestylowym Latte24.pl.

- Nie zamierzam ingerować w treść i merytoryczny kształt należących do spółki portalu Salon24.pl i związanych z nim serwisów. Zależy mi, by pozostały one całkowicie niezależne - zapewnia Marek Darczuk. Mój akces do spółki traktuję jako długoterminową inwestycję - dodaje.

Środki od inwestora właściciele Salon24.pl chcą przeznaczyć na wprowadzenie w swoich serwisach usług multimedialnych. - Rozwój wideo, tworzenie telewizji obywatelskiej, pozyskanie technologii do nośników mobilnych i zbudowanie działu sprzedaży - wylicza Radosław Krawczyk. - Chcemy rozwijać wideoblogi i tworzyć nowe programy wideo - zapowiada Igor Janke. - Własną produkcję wideo rozpoczęliśmy od wieczoru wyborczego, który nadawaliśmy na żywo z mobilnego studia w 14-metrowym Hummerze jeżdżącym po Warszawie. Jednocześnie transmitowaliśmy program z pięciu sztabów wyborczych - opisuje, dodając, że te treści zanotowały ponad 100 tys. odsłon.

Dołącz do dyskusji: Salon24.pl: 12 proc. udziałów za 0,5 mln zł, reszta na New Connect

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kixx
grosza bym za ten portalik pisany przez wolontariuszy-dziennikarzy nie dał:)
odpowiedź
User
gh
Haahhahah wtopił kasę głupol
odpowiedź